4,5

“Мама Му будуе дамок” – адна з кніг пра карову Маму Му. “Карова не будуе дамкоў” – так казалі Маме Му. Але ж ёй вельмі хацелася мець сапраўдны дом. Гэтая гісторыя распавядае, як займець тое, чаго ты…
Цикл: Мама Му и Ворон, книга №27
Издательство: Мастацкая літаратура

5 января 2018 г. 19:27

Как вы думаете, умеют ли коровы строить дом? Судя по сюжету и иллюстрациям - да, хотя я вполне разделяю первичное негодование Крумкача-Ворона: несколько нетипично видеть корову на дереве с молотком в хвосте (хотя я логически понимаю, что молоток в копытах выглядел бы гораздо несуразнее). Но в итоге друг Мамы Му так разошелся, что взял да и построил целый замок! Правда, жить в нем Крумкач не пожелал, но хоть энергию распылил на хорошее дело :)

ISBN: 978-985-02-1529-1

Год издания: 2014

Язык: Белорусский

Тэкст: Юя Вісландэр
Малюнкі: Свэн Нурдквіст
Паводле ідэі Юі і Тумаса Вісландэраў
Пераклад са шведскай ажыццёўлены Надзеяй Кандрусевіч паводле выдання: Jujja Wieslander, Sven Nordqvist. Mamma Mu bygger koja. Stockholm : Natur & Kultur, 2012.

5 января 2018 г. 19:27

9 октября 2017 г. 17:17