4,2

Кніга ўлучае пераклад “Прыгодаў барона Мюнхгаўзэна”, зроблены паводле класічнай нямецкай версіі твора — другога нямецкага выдання Г. А. Бюргера 1788 года на аснове пятага ангельскага выдання Р. Э.…
Серия: Бібліятэка часопіса “ПрайдзіСвет” “PostScriptum”
Издательство: Кнігазбор

xbohx

Диванный Эксперт

13 июня 2017 г. 16:08

Вось толькі прачытала кнігу пра афармленне кніг (Ян Чыхольд "Облик книги"), як тут жа мне патрапіўся ў рукі няўдалы ўзор афармлення. Ну немагчыма ж чытаць гэты шрыфт. Ён нізкі і шырокі, што замаруджвае працэс чытання. Добра, што хоць кніга невялікая па аб'ёме, а то мае вочы зламаліся б.

А калі казаць пра змест, то хто не ведае гэтыя цудоўныя прыгоды барона Мюнгхаўзена. Калі вы не чыталі, то дакладна чулі хаця б нейкія з гісторый (напрыклад, як ён выцягнуў сябе за валасы з багны), а можа нават глядзелі экранізацыі.

Я чытала гэтыя гісторыі яшчэ ў дзяцінстве, таму было вельмі прыемна, што з'явіўся беларускі пераклад. Здаецца, пра Мюнгхаўзена і не трэба шмат пісаць . Калі любіце прыгоды на мяжы з фантастыкай, то барон падорыць вам некалькі прыемных гадзін.

ISBN: 978-985-7144-94-5

Год издания: 2017

Язык: Белорусский

Неверагодныя падарожжы сушай і морам, ваенныя паходы і вясёлыя прыгоды барона фон Мюнхгаўзэна, пра якія ён звычайна расказвае за бутэлькай у коле сяброў / пераклад з нямецкай, прадмова і каментэнтар Ігара Крэбса. — Мінск : Кнігазбор, 2017. — 144 с. — (Бібліятэка Саюза беларускіх пісьменнікаў “Кнігарня пісьменніка”; Бібліятэка часопіса “ПрайдзіСвет” “PostScriptum”).

xbohx

Диванный Эксперт