4,3

Vytautas Vargalys is stuck in an absurd job, helping to create a digital catalog for a library in Soviet-ruled Vilnius that no one is allowed to access. A survivor of the labor camps, an experience…
Издательство: Open Letter Books

23 ноября 2020 г. 18:54

5 VILNIUS SOVIETICUS: відчай, страх та василіск.

Для меня ця книга стала откровенням, сповіддю людини у відчаї, путівником по місту Вільнюс часів РС.

Я не знаю, яким був Vilnius Sovieticus. Якими були вулиці міста за тих часів. Я знаю Вільнюс іншим: яскравим, безмежним, затишним. Я люблю Вільнюс з вуличними музиками на розі вулиць Pilies та Švento Mykolo, яскраві стіни будинків на вулиці Literatų, я готова годинами блукати по Didžioji та пити кульбабове вино на Stikliu.

На сторінках роману читач зіштовхується з зовсім іншим світом, з Вільнюсом навиворіт. Світ, де вулицями рухаються безликі тіні, а за тобою невідривно слідкують очі вільнюського василіска.

В центрі роману Ґавяліса - ЛЮДИНА. Чоловік, що пройшов страшну школу життя: втрата матері, війна, арешт і табори. Спочатку роман Ґавяліса складно зрозуміти: плутані думки головного героя,…

ISBN: 978-1934824054

Год издания: 2009

Язык: Английский

В «Вильнюсском покере» реальность деградировавшего постсоветского города не позволяет индивиду реконструировать его потрескавшуюся историю и бытие. Рассказчик не способен переступить границу между литовским и тоталитарным, между прошлым и настоящим, но одновременно скучает по «идеальному» прошлому и его ненавидит, потому что ему не суждено вернуться. Кажется, мифы о литовском национализме развенчиваются лишь затем, чтобы стало более явным то, как их разрушила советская действительность.

Виолетта Даволюте

23 ноября 2020 г. 18:54

5 VILNIUS SOVIETICUS: відчай, страх та василіск.