У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани

Андрей Любка

26 сентября 2019 г. 17:21

5 Якщо кордон десь і є, то лише в голові. Щоправда, його перетнути – найважче

Щоб написати цю книгу, письменник спеціально об’їздив усі країни Балканського півострова. Так в його руках опинилось чимало козирів: замість загальновідомих стереотипів Любка розповідає набагато цікавіші та несподіваніші «інсайдерські» факти «з місця подій». І не тільки про міста чи пам’ятки, а й насамперед – про місцевих людей.

Репортажі вийшли смачними і живими. А головне – їм притаманний той самий «ефект присутності», якого завжди очікують від книжок про мандри.

«У пошуках варварів» – це також роздуми про кордони й прикордоння, екскурси в історію Балкан, зокрема, та Європи загалом. Це пошук відповідей на запитання, що робить нас варварами в очах сусідів, та чому варварами завжди хтось мусить бути і для нас?

«Якщо кордон десь і є, то лише в голові. Щоправда, його перетнути – найважче»

, –…

29 ноября 2021 г. 13:15

5 Варто читати, аби не повторювати помилок минулого.

Мене цікавила Греція і магія подорожей, але мої очікування щодо цієї книги не справдилися. Проте я знайшла дещо інше, заради чого і варто було її прочитати.

︎Кордон розмежовує не тільки країни й людей, він ділить також епохи, минуле і майбутнє.

І ось чого було багато у тексті! - Минулого! Воно там усюди: на сербському мосту, у румунський картинній галереї, біля меморіала на Косовому полі, на вулицях Придністров'я, ба навіть в грецькій таверні (ну так - Греція теж промелькнула, але немов хвіст комети - швидко і майже непомітно).

Коли мені було десять, і ми з батьками жили у гуртожитку, я постійно виходила з кімнати, коли вмикався телевізор - настільки я не любила слухати новини. Але Любка своєю книгою повернув мене до подій тогодення. Бомбардування Югославії, розподіл земель, розстріл…