У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани

Андрей Любка

4,6

Нова книжка Андрія Любки – це розповідь про землі й народи між Одесою та Трієстом, про краї, де починаються й не закінчуються Балкани. Це приватний щоденник численних подорожей до популярних місць,…
Издательство: Meridian Czernowitz

kallisto_kyiv

27 февраля 2021 г. 21:10

Одним з завдань зимового бінго була книжка про Балкани. От про що, а про Балкани я і не знаю, коли читала. Звісно, до Балкан можна притягти і Грецію з її міфами, але мабуть малася на увазі колишня Юґославія. Я зупинила вибір на цій книжці, бо тревеллоги, розбавлені даними про історію і суспільно-політичне життя країни, читати завжди цікаво.

Історія Балкан - це головоломка, в якій дуже важко розібратися. Стільки разів вони об'єднувалися і роз'єднувалися, дружили і сварилися (аж до братовбивчих воєн), і врешті подрібнилися на цілу купу невеликих, а часом і дуже дрібних країн, в яких від краю до краю - дві години їзди на машині. Я досі досить розпливчасто розумію, хто там ким кому приходиться, хто кому серб, хорват чи бошняк, і хто з них християни, а хто ще чи вже мусульмани, і чому вони…

ISBN: 978-617-7807-01-7

Год издания: 2019

Язык: Украинский

Кількість сторінок: 384
Обкладинка: тверда
Формат: 60Х90 1/16
Редактор: Олександр Бойченко
Художнє оформлення: Анна Стьопіна

В оформленні обкладинки використано картину Павле Сімича «Заснування села Неузине» (1835) з фондів Національного музею Сербії в Белґраді.

Номинант: 2020 г.Премия «Эспрессо. Выбор читателей» (Литература для взрослых)
2019 г.Премия «Книга года BBC. Украина» (Эссеистика)

kallisto_kyiv

27 февраля 2021 г. 21:10

26 сентября 2019 г. 17:21

5 Якщо кордон десь і є, то лише в голові. Щоправда, його перетнути – найважче

Щоб написати цю книгу, письменник спеціально об’їздив усі країни Балканського півострова. Так в його руках опинилось чимало козирів: замість загальновідомих стереотипів Любка розповідає набагато цікавіші та несподіваніші «інсайдерські» факти «з місця подій». І не тільки про міста чи пам’ятки, а й насамперед – про місцевих людей.

Репортажі вийшли смачними і живими. А головне – їм притаманний той самий «ефект присутності», якого завжди очікують від книжок про мандри.

«У пошуках варварів» – це також роздуми про кордони й прикордоння, екскурси в історію Балкан, зокрема, та Європи загалом. Це пошук відповідей на запитання, що робить нас варварами в очах сусідів, та чому варварами завжди хтось мусить бути і для нас?

«Якщо кордон десь і є, то лише в голові. Щоправда, його перетнути – найважче»

, –…

Подборки