3,9

Повість присвячена опису страйку на нафтовому промислі в місті Борислав. На її написання письменника надихнули справжні події. В 60-их роках 19 ст. промислова революція швидкими темпами розвивалася в Австро-Угорській імперії, включно із Західною Україною. Із розвитком промисловості почав виникати також робітничий клас. Під впливом ідей соціалізму стала формуватися організована боротьба робітників за свої права. Розвиток робітничого руху в Україні дещо відставав за часом від європейського, але в 70-их почалися перші страйки, що було новим феноменом у доти переважно селянській Галичині.

1 июня 2021 г. 18:24

5 Иван Франко о том как рабочим людям улучшить своё материальное и культурное положение.

Необыкновенно. Описываемые события происходят в Королевстве Галиции и Лодомерии (в составе Австро-Венгрии). Вторая половина XIX века. С первых же строк автор даёт понять что это произведение о несчастных рабочих и обществе, где всё принимает форму товара. Одни пухнут с голоду, мечтая хотя бы о копеечной прибавки чтобы семью прокормить, их ждёт постоянная угроза безработицы, ежедневные унижения от надзирателей и нещадный тяжёлый труд с переработками и штрафами изо дня в день, из поколение в поколение. Другие купаются в роскоши, радуются безработице, неурожаю, голоду, так как это обесценивает рабочую силу и приносит всё больше прибыли за счёт дармового труда.

Автор показывает нам беззастенчивую изнанку жизни. Предприниматели жаждут подмять под себя всю отрасль в которой вращаются, стать…

Повість друкувалася частинами в львівському журналі «Світ» у 1881—1882 роках. У зв'язку із закриттям журналу, і, можливо, втратою інтересу письменника, «Борислав сміється» залишився незавершеним.

Форма: повесть

Оригинальное название: Борислав сміється

Дата написания: 1881—1882

Первая публикация: 1881—1882

Язык: Украинский

1 июня 2021 г. 18:24

kallisto_kyiv

23 ноября 2020 г. 23:50

У бінго було завдання прочитати класику. Список класики, яку я хочу прочитати вперше або перечитати, в мене нескінченний, тому я довго не вибирала. Вирішила прослухати в додатку абук аудіокнижку, бо колись намагалася подужати Франка, і мене спинила мова, яку неможливо читати сучасному непідготовленому читачеві. Багато застарілих слів, діалектизмів, а ще дуже відчувається вплив німецької граматики. Я не раз і не два ловила типову для німецької мови побудову речень чи звороти.

Першим і найбільшим розчаруванням для мене стало те, що повість незавершена. Я раніше про це знала, звісно, але встигла забути. Тільки вслухалася і звикла до героїв, як все обірвалося. Цікаво, чим воно закінчилося? Вдалося робітникам вибороти правду? А Готліб і Фанні? Як склалися їхні долі?

Другий момент, який я хочу…