Метелики на шпильках. Б'є восьма. Повнолітні діти

Marmosik

Експерт? Ну-ну..... Книголюб, кавоман та кицюнелюб

27 февраля 2015 г. 14:28

Метелики на шпильках.

Моє перше знайомство з творчістю Вільде, і не останнє. Оповідання за сюжетом дуже просте, розказує про життя дівчинки з Буковинського села, початку ХХ сторіччя, коли Буковина перебувала під Румунами. З літературною мовою того краю зустрічаюсь уперше. Мені дуже сподобалася та мова, стиль оповідання. Перша частина присвячена спогадам про дитинство, про метеликів, листівки. Друга одній літній вакації, першому коханню, забаві до дня уродин, урозумінню дорослості. Сюжет напрочуд простий, але як гарно красиво написано про село, про людей, про переживання Дарки. Згадується моє перше кохання. Думки, переживання, прикрощі, безсонні ночі. Дещо для підлітків нашого часу може здатися безглуздим, але на той час у деяких питаннях діти не були настільки досвідчені як у наш…

zadnipriana

30 октября 2013 г. 21:18

Чудова книга, події якої розгортаються на території Румунії на тлі складних історичних подій. Цей період завжди був для мене цікавий, тому я в захваті читала кожну сторінку. Книга про те, як становилась одна особистість, який вплив на неї мали різні ідеї, погляди, групи. ЇЇ кохання, навчання, зростання - дуже цікава історія. Я вдячна своєму викладачеві, котрий зміг викликати цікавість до літератури цієї епохи, і цієї авторки.

18 июля 2011 г. 18:03

Прочитала книгу вдруге .

Перший раз прочитала, коли була в підліковому віці і це було саме те, що мені бракувало в той час. Читаючи книгу зараз , на деякі підлікові речі дивлюсь спокійніше...але не перестаю дивуватись як авторка змогла передати все те, що я відчувала у 14-16 років , до хлопців, до школи, до батьків. Наскільки, вона допомагає, через переживання головної героїні, розібратись в собі. При цьому книга така пристойна, хоча автор пише і про менструацію, і про перший поцілунок, і про поводження з хлопцями, і про те, що дівчина має мати гордість і багато-чого іншого ...що так хвилює молоду людину ...а дорослі ..якось соромляться про це говорити... навіть в наш сучасний час.А ще книга вчить патріотизму, оскільки , події відбуваються у часи , коли Буковина була під Румунією.

Книгу…