26 сентября 2015 г. 19:39

Тарас Шевченко… З дитинства чую це ім’я. Він біль і трагедія України і водночас слава і велич землі нашої. І мертвим, і живим І ненародженим землякам моїм В Україні і не в Україні Моє дружнє є посланіє Поет написав цей твір для своїх сучасників, але подумки пророче звертався і до нас, нащадків, «ненароджених земляків» його. Це своєрідний духовний заповіт Шевченка усім поколінням. У творі поет акцентує увагу на болючих питаннях. Подає правдивий погляд на українську історію, і не намагається її ідеалізувати. І ставить перед земляками питання.

14 июня 2015 г. 04:00

А ведь у Шевченко есть прекрасная поэма "Наймичка". Там такая же покрытка не утопилась, не бросила ребенка замерзать, а подкинула его хорошим людям, а сама у этих людей всю жизнь работала, была поближе к сыну. А Катерина... Что Катерина? Кстати, лозунг "Не дай русскому" , оказывается, актуален во все времена. Не давайте москалям, девушки, а то кончите прорубью,

sireniti

Эксперт по выращиванию банок с огурцами

29 апреля 2014 г. 13:35

4.5 Доля Івася

Домисли…

А яка могла чекати доля сироту, сина покритки і москаля? Звичайно ж, нічого хорошого не жде таку дитину. Ще змалечку, окроплений материнськими сльозами і горем, він зазнав біду, нужду і злиденність. Він не знав батьківського дому, колисковими йому були материні завивання, іграшками- кущі і квіти. Вся Україна йому була домом, але навіть  найкращий степ не замінить отчого порогу, навіть найтепліше літо ніщо, в порівнянні з батьківською ласкою, а заряні ночі - це красиво, коли є де приткнутися. Що чекає маленького Івасика? А головне - за що? За що йому таке? У чому його вина? Без батька, а тепер і без матері, скитатися по лісам - дорогам, шукати кращої долі? А яка то краща доля? А хіба він знає? Звичайно ж, нічого хорошого не чекає хлопця. В кращому випадку він знайде прихисток в…

10 мая 2014 г. 22:53

Основная часть героев поэмы -это сборище моральных уродов.

Москаль Иван -тут без комментариев. Некошерно это, когда твой сын, у которого твоё ДНК на роже, вынужден бомжевать. Но остальные-то чем думали? Катерина -явно не рафинированная воспитанница из института благородных девиц. Вполне могла на животных насмотреться. Да и про людей кое-что знать. Ей что, ни разу в голову не приходили мысли о возможных последствиях? Или была совершенно не в курсе отношения общественности к одиноким маманькам? Нет ведь. Явно и знала, и слышала, и в курсе. При этом Иван её насильно в садочек не тащил, гадости психотропной не подливал. Сама прибежала и сама дала. Ну а тут, как сказал другой поэт: Говорите, трудно разобраться, Если страсть. Допустим, что и так. Но ведь должен чем-то отличаться Человек от…

2 октября 2023 г. 10:47

5 «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!»

Це не про літературу. Це,,навіть не про Кавказ. Це - про свободу. Про Волю. Вам, росіянам не зрозуміло було тоді... Може зараз до Вас дійде сенс цього твору)))