Розвідка та інші таємні служби Стародавнього Риму і його супротивників

Володимир Дмитренко

За всіх часів розвідка й контррозвідка були заняттям таємним, у їхні тонкощі посвячувалися лише обрані. Всіх таємниць римських спецслужб ми, сучасні історики, не знаємо й не довідаємося ніколи.…
Издательство: Кальварія

Перелік застосовуваних у тексті скорочень
Передмова
Розділ I
Організація та основи функціонування розвідувальних, контррозвідувальних і поліційних служб Стародавнього Риму, а також організація охорони вищих посадовців
Розділ II
Військова розвідка, а також організація дозорної та сторожової служб за часів Стародавнього Риму
Розділ III
Картографія і розвідка місцевості, а також використання знань географії та астрономії
у воєнній справі Стародавнього Риму
Розділ IV
Давньоримський «спецназ»
Розділ V
Способи фізичного усунення небажаних, відомі в Стародавньому Римі та інших античних державах
Розділ VI
Агентурна розвідка стародавніх римлян та їхніх супротивників
Розділ VII
Способи уникнення виявленого стеження, що застосовувалися за часів Стародавнього Риму, і найбільш знамениті втечі того часу
Розділ VIII
Махінації, що застосовувалися в давнину для отримання надприбутків, а також способи легалізації доходів, отриманих незаконним способом, і організація прихованого фінансування таємних операцій.
Римські методи боротьби зі злочинністю і подвійні стандарти римського правосуддя
Розділ IX
Вивідування секретів техніки, озброєння та інших технічних секретів, а також вивчення стратегії й тактики супротивника за часів Стародавнього Риму. Способи, за допомоги яких римляни блокували розроблення і виробництво сучасних видів озброєння у своїх потенційних супротивників
Розділ X
Способи забезпечення секретності листування за часів Стародавнього Риму
Розділ XI
Використання перехоплених листів і письмових донесень супротивника, а також підроблених документів
Розділ XII
Способи дискредитації супротивника, застосовувані стародавніми римлянами і ворогами Риму
Розділ XIII
Таємниці римської спецпропаганди і «піару»
Розділ XIV
Таємниці римської дипломатії та деякі секретні дипломатичні операції супротивників Риму
Післямова

ISBN: 978-966-663-256-5

Год издания: 2008

Тверда обкладинка, 752 с.