Vikulaska

4 февраля 2016 г. 21:47

5 Тонка, душевна книга

Дуже жіноча, мабуть, одна з найдушевніших, найдраматичніших книг, які я прочитала. Велике кохання, яке зображене автором, є. Воно випадає не кожному, але я бачила його на власні очі. Бачила, як воно мучить, вимотує всю душу такій рідній мені людині, але ж як світилися щастям ті очі, коли все в них було добре... Я не знаю, таке кохання - це дар чи випробовування. Гадаю, саме така любов призводила до найбільших трагедій у всі часи, але ж і до найбільшого щастя у житті. Пані Марія пише дуже талановито. Ця книга - сповідь зболеної душі, самотньої жінки, закоханої до нестями. Нечасто зустрінеш психологізм такого високого ґатунку, життєву філософію та тонку детективну лінію. Після "Солодкої Дарусі" авторка не розчарувала, а розкрила для мене ще одну грань свого діамантового таланту.

zadnipriana

15 января 2016 г. 09:14

Протягом читання книги мене не полишало відчуття якоїсь штучності, натягнутості почуттів. Багато слів, багато метафор, порівнянь, ніби-то влучних красивих висловів, які можна виписати і... забути. Так само як і цю книгу. Напевне, це невдалий вибір для знайомства з Матіос, треба було почати з чогось іншого. Що ми маємо? Жінка, онещаснена своїм коханням, долею всім на світі, страждає від кохання до чоловіка. Все. Крапка. До того ж страждає постійно, без перестанку і безнадійно, записуючи кожен порух свого серця. Чому мене це не зачепило? Я не знаю. Я не скажу, що я безсердечна, жорстка і не розумію почуттів закоханих, бо іноді можна почути, що "зрозуміти може лише той, хто кохав". Я все зрозуміла, але мені не сподобалась ця книга. Ні сюжет, ні емоції, які вона претендує викликати, ні…

ablvictoriya

10 августа 2015 г. 21:58

Ні, все ж таки мені більше подобається інша Матіос, авторка романів із іншою тематикою. Наскільки до душі припали, вразили, полонили "Солодка Даруся" і "Майже ніколи не навпаки", настільки нейтрально сприйнявся "Щоденник страченої". Переживання жінки, що має коханцем одруженого чоловіка і роками ниє у свій щоденник про свою нещасну долю, про ненароджену дитину, про своє пусте черево, а до купи все це приправляє феміністичними роздумами (не позбавленими сенсу, але так само зведеними переважно до жалісного ниття), - ні, це мене майже не хвилює. Так, були симпатичні думки та проникливі моменти - але в цілому це було нудне читання.

14 июня 2015 г. 14:25

Не сподобалося. Дуже багато слів. Нудно, хоч написано про якусь божевільну пристрасть до чоловіка. Таке враження, що вона кожного дня нагадує собі: "в мене велике кохання", "я божевільно закохана", "він - моя пристрасть". Набридло читати. Для мене такі емоції - не реальні, не бачила і не чула в жодної знайомої людини. Якась фантазія на тему... Штучне накручування емоцій.

LeRoRiYa

Тысячи жизней вместо одной

15 сентября 2014 г. 23:00

Хочу написати хоч кілька рядків рецензії на всі прочитані книжки. Але тут здивовано зрозуміла, що пам'ятаю сюжет цієї книжки якось нечітко. Але раз четвірка - значить варто читати. Пам'ятаю тьмяне приміщення книгарні. Полицю з україномовними книжками. Якісь трохи потріпані білі книжечки в м'яких обкладинках. Серед них - "Щоденник страченої". Захоплене читання в маршрутці по дорозі додому. Відкладені в довгу шухляду університетські справи. Читання до четвертої ранку. Закрита на останній сторінці книжка. Чиста совість. Я залишилася вдома й не пішла того дня на заняття - мала поважну причину: читала цікаву книжку й не виспалася. І думаю, що перечитаю. Хочеться пригадати, що ж мене так захопило.

17 июля 2014 г. 01:57

Чомусь у юності мені не дуже щастило у стосунках, хоча, хто знає, можливо, щастя і полягало в тому, що нічого серйозного з тими людьми у мене не було... Але я чомусь не відкидала сценарію, подібного до того, який розігрувався в житті героїні цієї книги. Я керувалась (нав"язаною!) думкою, що зі мною хоч цікаво, але складно, а тому навряд чи хтось наважиться одружитися з такою... Можливо, саме тому ця книга пройшла крізь мене, глибоко збуривши нехай не думки, а нерви. Я й досі відчуваю біль в животі, в місці для метеликів. Мені здається, у багатьох жінок в житті були такі чоловіки, які грали на глибоко прихованих струнах душі якусь, їм одним відому тужливу мелодію. Не були з ними, але й не давали бути з іншими... Не могли для себе самих визначитись, навіщо це все, і який кінцевий пункт...…

13 августа 2012 г. 18:20

Вже по тому, як книгу прочитано і переварено я скажу шо це не серйозна література. Але почуття, про які написано, дуже серйозні. І болючі.

Але як то кажуть - "кожен сам собі лікар". І головна героїня лікар не дуже крутий. Бо всунула голову вона у роман з одруженим (ну як сьогодняшня, їй-бо). І, як то кажуть воно буває часто, все тяглося роками-віками, аж поки не вибухнуло одним прекрасним дньом бідою. Хтось когось стрілив. Хтось чуть не вмер. А потім на тобі - живуть уже разом.

Фаїна Раневська казала: "Все сбудется,стоит только расхотеть"... Так і є. Колотять тепер ці колишні любовники гоголь-моголі одне одному. Без пристрасті. З любов"ю, але ну його на фіг таку любов, якщо вона все шматує-крушить-і-чавить на своєму шляху.

Форма твору добра. І подача хороша. Тому мені сподобалося.

innaa

7 января 2012 г. 21:35

Я не люблю современную украинскую литературу. Мало чего хорошего от неё ожидать можно, хотя от некоторых произведений лучше вообще ничего не ждать. Как верно подмечено в тексте, есть много многословных писателей, что путаются в собственных мыслях, как ноги пьяного человека... Такая же ситуация и здесь - казалось мне поначалу. Большинство книг - после их прочтения - непременно к чему-то побуждают. После одних хочется писать письма, после других хочется стать балериной, после третьих - влюбиться, совершить тот или иной поступок и так далее. А что здесь? Сесть да ныть после неё, что ли? В главе первой местами вроде и встречаются неплохие мысли, неплохие фразы, но в остальном такой вздор! "Красивые слова, красивые метафоры... Но есть ли смысл? Местами и очень мало. Просто мизерное количество…

1 октября 2011 г. 17:20

Мені дуже сподобалась ця книжка. Мабуть через близькість описаних почуттів/відчуттів з моїми. Коли я почала виписувати цитати, які найбільше сподобались я раптом збагнула що записую чи не кожне речення.. Це дуже особиста книжка.. таке враження було, що якщо хтось її прочитає то зможе знати про мене все.. Авжеж я кажу про першу частину книжки, від неї я і в захваті. Друга частина з передбачуваним кінцем і лишилось відчуття ніби кінець дописували на швидку руку. Але загалом дуже гарна книжка, той хто хоч трохи переживав з тих станів які описуються в першій частині книжки будуть любити її до кінця своїх днів. я ставлю 8 з 10.