Собрание сочинений в шести томах. Том 4. Отверженные

Виктор Гюго

4,6

В четвёртый том собрания сочинений Виктора Гюго (1802—1885) вошло окончание романа «Отверженные», включающее книги 8–15 четвёртой части и пятую часть.
Серия: Библиотека «Огонёк»
Издательство: Правда

5 марта 2015 г. 23:51

У шостому томі розміщується завершення «Знедолених». Ця частини виявилися, можливо, більш цікавими і рівно написаними, ніж попередні, хоча можливо таке враження склалося просто тому, що пройшло багато часу відтоді, як я прочитав перші два томи.

Традиційний стиль Гюгю, де динамічна і активна дія, не згірш як у Джорджа Мартіна, змінюється розлогими відступами з описами і роздумами сторінок на 50-100. Як, наприклад, опис паризької каналізації. Усе це досить непогано працює, якщо налаштуватися на неспішне і глибоке читання - частину читаєш як авантюрний роман, а частину як цікаві історичні довідки.

Образ Жана Вальжана виявився дуже глибоким, багато інших образів теж достатньо глибокі, хоча через велику кількість персонажів без схематизму та умовностей у деяких випадках теж не обійшлося.…

Отверженные

Год издания: 1988

Том: 4 из 6

5 марта 2015 г. 23:51

5 февраля 2014 г. 15:11

ШЕДОВРАЛЬНО! 2-я и 3-я книга, таки интересней.

ДВА НЕСЧАСТЬЯ ПРИ СЛИЯНИИ ОБРАЗУЮТ СЧАСТЬЕ
То, что начинает любовь, может быть завершено только богом.