20 июля 2020 г. 20:26

3 Не приголомшлива дійсність

Коли купував “Відверто про Клавдію”, то не знав, що вона не належить до художньої літератури. Тому зверніть увагу. Книжка розділена на дві частини: розповідь про серійні вбивства та як з цим насправді пов’язана Клавдія Яско, яка зізналася, що вбила людей. Та кінець обох не викликає ніяких емоцій.

Перша половина більш-менш детально викладає події, що сталися в кінці сімдесятих років минулого сторіччя в штаті Огайо, де було скоєно серію з 10 вбивств. Допити, свідки, деталі, судовий процес тощо. Як поціновувачу детективних історій, мені було цікаво слідкувати за розвитком розслідування. Але це документалістика, а в житті фінали часто прозаїчні: внесок поліції не виявився вирішальним. З іншої сторони, розумієш, що в реальності так і є, й злочинці самі роблять помилки чи навіть здаються.

Друга…

23 мая 2020 г. 17:18

3 Разочарование....

Книга не понравилась, хотя "Пятая Салли", "Билли Миллиган" про шикарные.Клавдия пришла к автору, чтобы он написал о ней книгу.В итоге она не рассказывает всей правды, а автор бегает везде и узнает правду, хотя Клавдия отрицает многое, врет и ведет себя,как дурочка.

Googol

по всему понемножку

15 марта 2020 г. 13:30

2 Странная книга про странную женщину

После прочтения осталось какое-то двойственное ощущение. Вроде бы история закончилась, но тебя как будто обманули.

По словам автора, это документальная история. Возможно, именно это оказало книге медвежью услугу. Нет ни нормального развития, ни кульминации, ни окончания. История дерганная, ее неудобно читать, неудобно понимать. Последнюю треть книги я уже "добивал" без особого интереса. Вместе с тем в книге довольно любопытная завязка, которая вроде бы намекает на психологический детектив, но в результате мы получаем книгу-интервью. Обидно.

Тема лжи и психической неуравновешенности затронута здесь довольно интересно, но все равно история получилась довольно посредственной. Хотя я почему-то уверен, что если сделать на нее экранизацию, то результат получится более чем хорошим.

Я искренне…

24 февраля 2020 г. 17:46

3 Хто така ти Клавдіє?

Хто така Клавдія? Бідолашна дівчина з латентною шизофренією, вміла маніпуляторка чи фантазерка. Роман який пробудив різний спектр емоцій, від захоплення та жалю до огиди і відсторонення.
Досить незвичний сюжет, що заснований на реальних подіях 1978-го року, які місцева преса охрестила "Вбивство 22-го калібру" . Клавдія зізнається, що вбивця вона і розповідає  всі деталі. Але після її арешту серія вбивств продовжується...
  Через 5 років після "Вбивств 22-го калібру" Клавдія Яско звертається до Деніела Кіза  з проханням написати її історію-зізнання , та допомогти розібратися у всьому  що сталось.
  Роман розділений на три частини:
1. Жертви й підозрювані ;
2. Детективи та вбивці;
3. Відверто про Клавдію.
  Вдалий початок який захоплює та далі стає важче пробиратись крізь судово- детективну…

16 марта 2020 г. 19:14

Дэниел Киз 5 лет собирал информацию для этой книги. Его главной задачей было выяснить, почему Клавдия путается в своих показаниях и что же случилось на самом деле.
Сюжет достаточно интригующий. В ходе расследования сопереживаешь автору не меньше, чем Клавдии. Сложилось впечатление, что Дэниел Киз искренне хотел докопаться до правды и не только ради очередной книги в своей библиографии.
Удачное соединение детективной линии и различных методов психологических исследований. Тем не менее остались неприятные ощущения от атмосферы книги.