4,8

"Мушу папярэдзіць маіх шаноўных чытачоў. Перад вамі - не ўспаміны, не настаўніцкі дзённік, не блог у "Фэйсбуку", а мастацкі твор з усімі адпаведнымі атрыбутамі, і найперш - мастацкай выдумкай.…
Издательство: Лімарыус

5 апреля 2023 г. 21:53

5 Яны павінны адчуць, што ты маеш права быць для іх чалавекам, якога яны пагодзяцца слухаць

Когда было взяться за эту книгу, как ни сразу после встречи выпускников. Ровно так и случилось.

Это сборник вымышленных школьных историй, каждая из которых могла случится в любой школе.

Например, дойдя до страницы 125, где юная учительница рассказывает о том, что пришла в профессию благодаря своему математику, сразу вспомнила свою одноклассницу Дашу, которая пришла в профессию благодаря нашему учителю английского.

А вот благодаря Дашиному папе (учителю русского и литературы) я обожаю классику и Достоевского, в частности.

А Каролинка Мотуз, которая не хотела придерживаться делового стиля, и приходила на линейку в кроссах, у меня в классе была. А у вас?

А ляпсусы из школьных сочинений.

Да много чего. Каждый свое найдет. Но самое главное, что подтверждает Анна Константиновна (сама учитель), что…

ISBN: 978-985-6968-82-5

Год издания: 2021

Язык: Белорусский

5 апреля 2023 г. 21:53

А ляпсусы из школьных сочинений.

5 апреля 2022 г. 11:27

4.5 Ці ўсе школы падобны адна на другую?

Калі адчынаяешь першую старонку “Маей школы” Ганны Севярынец і пачынаешь чытаць, то адразу можна адказаць на гэтае пытанне: так, усе падобны. Але трэба ўразумець, што яны падобны не толькі будынкам альбо сістэмай, а гісторыямі пра дзяцей і іх бацькоў, настаўнікаў. На працягу ўсяго чытання мае адчуванні былі розныя: і рагатала ад душі, і сумавала. Выдатны твор!