4,5

Жыццё ціхай троечніцы Соні Сінічкі да непазнавальнасці змяняецца ў выпускным класе ў той дзень, калі яна прызнаецца ў каханні найлепшаму вучню школы Максіму Статкевічу. Дзеянне першай кнігі…
Цикл: Гарэзлівы пацалунак, книга №1
Издательство: А. М. Янушкевіч

16 октября 2023 г. 16:46

5 Спойлер Супер! Рекомедую

Прочитала книгу на одном дыхании. Да, может книга больше для подростков, но то что действия происходят в родных и знакомых местах. То какие насущные проблемы затрагиваются, мне кажется, что каждый найдёт одну или даже больше историй про себя, или про своих друзей/знакомых.
Отдельное спасибо автору за чувство юмора. Читая книгу, смеялась от души. Некоторые шутки смаковала по несколько раз: и задумывалась, "а было ли бы так смешно, если бы это было написано на русском?" - кажется, что нет.

ISBN: 978-985-7210-45-9

Год издания: 2020

Язык: Белорусский

Вайтоўская, Е. Гарэзлівы пацалунак : Кн. 1 : [моладзевы раман] / Ева Вайтоўская. — Мінск : А. М. Янушкевіч, 2020. — 448 с. ISBN 978-985-7210-45-9.

Номинант: 2021 г.Премия имени Ежи Гедройца
2021 г.Премия Тётки (Лучшая книга для детей и подростков)

16 октября 2023 г. 16:46

5 Спойлер Супер! Рекомедую

25 октября 2023 г. 00:35

5 10/10

Адна з невялікай колькасці кніг, якую я чытала з захапленнем і якая заставіла пасля сябе моцнае ўражанне.

У некаторых момантах адчуваецца, што гэта ўсё ж адаптацыя замежнага твору (калі вучыўся ў беларускай школе, некаторыя моманты выглядаюць казачна :D), але ж гэта не псуе твор, а надае яму нейкую іскрынку.  Адназначна рэкамендую раман не толькі падлеткам, але і тым, хто проста хоча панастальгіраваць