3,9

Родини Палійчуків і Гутенюків здавна ворогували. І чи то так сплелася доля, мов тонкі та плутані гірські стежки, чи то бавилися лісові духи, але малий Іван Палійчук закохався в Марічку з родини…
Серия: Перлини української класики
Издательство: Клуб Сімейного Дозвілля

28 октября 2023 г. 00:52

Історія трагічного життя гуцула Івана. Карпати. Початок минулого сторіччя. Скільки забобонів, незрозумілих тепер, оточувало наших предків. Але все таке колоритне. Магічне. Дивне. І все таке рідне. І, навіть, гори, на яких колись бував. Але, мабуть, проникнутися книгою важко, якщо не бачив Верховини, не ходив тими стежками, не чув Черемоша.

Тіні забутих предків, повесть

Язык: Украинский

336 сторінок
Обкладинка: тверда
Розмір: 135x210 мм

Написано в г. Чернигове, 1911. Первопечать: журнал «Літературно науковий вісник», 1912, т. 57, кн. 1, с. 5-32, кн. 2, с. 209-226.

Повесть "Тіні забутих предків" была написана Михаилом Коцюбинским в 1911 году после краткосрочного посещения писателем карпатского поселка под названием Криворивня. Край с живописной природой и первозданным бытом его жителей, конечно, не дали Коцюбинскому достаточного объема материалов для будущего произведения, однако желание написать про "необычный сказочный народ" (так писатель называл гуцулов, проживавших в украинских Карпатах) было сильнее. Сам писатель еще неоднократно посещал гуцульский край, где изучал обычаи, быт, фольклор его жителей. По мнению Коцюбинского, гуцулы даже в ХХ веке оставались язычниками. На доме в поселке Криворивня, в котором останавливался Коцюбинский, висит памятная табличка.

"Тіні забутих предків» - повесть Михаила Коцюбинского, написанная под впечатлением от его пребывания на Гуцульщине. В произведении повествуется о любви Ивана и Марички. Ярко продемонстрированы быт и жизнь гуцулов.

1964 - Тени забытых предков / Тіні забутих предків (режиссер: Сергей Параджанов; в ролях: Иван Миколайчук, Лариса Кадочникова)

Кураторы

28 октября 2023 г. 00:52

30 июля 2023 г. 22:03

5 Спойлер

Я ще не зустрічала людини, яка б не читала цієї новели. Та якщо ви її не читали, то я палко раджу негайно це зробити.

Умовно, можу поділити книгу на три частини:
1 - депресія.
2 - спокій.
3 - нетерпіння.

1. Починається розповідь доволі депресивно та меланхолійно. Опис "города", дійсно змусив мене проникнутися своєю атмосферою безнадійності. Головно героя, доречі, теж, тому він й тікає подалі, щоб знайти спокій для своєї втомленої душі та почати знову творити.

2. Ліричного героя нарешті відпускає город і він може дихати на повні груди. Тісний зв'язок з природою, нарешті заспокоїв його, уся депресія й меланхолія  зникли під променями сонця. Ця частина мені дуже сподобалася, вона найбільше вплинула на мене. Я відразу відчула розслаблення, та й взагалі, стало доволі комфортно.

3. В умно третій…

Подборки