inessakos

28 сентября 2020 г. 20:47

4 ЕКАТЕРИНА БАБКИНА «МОЙ ДЕД ТАНЦЕВАЛ ЛУЧШЕ ВСЕХ»

Сборник рассказов, где каждая отдельная история является частью единого пазла.

Пятерых друзей, которые познакомились в первый день школы, судьба связала на всю жизнь. И лишь заглянув в истоки, можно будет разглядеть лица каждого из них.

Побывав на литературных чтениях Екатерины Бабкиной, где она читала отрывок из первого рассказа сборника, не смогла успокоится, не прочитав его весь.

В такой маленькой книге автор смогла раскрыть и донести до читателя истории нескольких поколений, затронула периоды Голодомора, Второй мировой, бурных 90-х и годы уже независимой Украины, свела все написанное к общей точке. И это поражает.

Такие разные повороты судьбы таких разных людей, а цель одна — счастье.

Екатерина Бабкина смогла меня приятно удивить, хочется еще почитать написанное ею.

3 апреля 2020 г. 15:51

5 "Бо голос, здавалося чомусь йому, відпускає швидше, все забувається, не візьмеш його в рамку печалі, не приб'єш до шпалерів цвяхами нескінченного відчаю". ⠀

Глибока, але така важка книга. Про скалічені обставинами життя, про скалічені обставинами душі, які залишають такі самі рубці на своїх дітях, дружинах, чоловіках, внуках. ⠀ Історія п'яти сімей, діти котрих знайомляться у першому класі вже незалежної України. Вони несвідомо несуть тягар печалі за плечима, і та печаль так само несвідомо скеровує їхні вчинки, визначає їхні долі, помережані болем. ⠀ Книга про болісну пам'ять, яка передається через кров, перетікає судинами і залишається з нами, навіть якщо ми про це не здогадуємося. Чому у кожній сім'ї все так, а не інакше? Які скелети минулого і трагічні досвіди ховають наші дідусі і бабусі, тати з мамами? Чи могло би все скластися інакше, якби всіх тих подій колись давно не довелось пережити і не довелось потім складати душу по…

Kate_hamster

17 сентября 2019 г. 12:33

5 Переплетення життів

Чудова книжка! Прочитала вже два рази. Другий раз прочитала, щоб повністю вистроїти схему того, як між собою пов'язвні різні герої книги, там несподівано такі зв'язки відкриваються, що сидиш у шоці і не знаєш, як все це умістити у своїй голові.

Тож "Мій дід танцював краще за всіх" - це збірка оповідань. Таймлайн - від початку двадцятого сторіччя до сьогодення. Головні герої - п'ять дітей, що знайомляться першого вересня у школі. Ці діти ходили, ще у травні ходили у радянський садочок, а вже першого вересня пішли до школи в незалежній Україні. Всі оповідання пов'язані з сім'ями цих п'ятьох дітей, а також з їх життям. Розповіді не у хрогологічному порядку, читач постійно переходить від однієї епохи до іншої, від однієї сім'ї до іншої. Книга - наче пазл, який поволі збираєш і радієш як…

6 сентября 2019 г. 13:30

4 Сборник небольших рассказов

Когда я была в Киеве и гуляла по книжным магазинам, я специально искала современных украинских писателей, мне интересно, о чем сейчас пишут на Родине. Специально не брала военную тематику. В одном магазине продавец посоветовала мне пару авторов, которые пользуются спросом в последнее время.

Сборник небольших рассказов Екатерины Бабкиной - одна из таких книг. Все рассказы описывают истории из жизни пяти семей. Пятеро детей впервые встретились на первом звонке в школе. И постепенно начинаешь узнавать истории семей каждого из них.

Несмотря на маленький объем книги, к концу складывается полная картина обо всех участниках. Как будто вы сидите у огня и все ваши друзья рассказывают понемногу о себе. Но интересно, что это не только истории о прошлом этих детей, но и о будущем.

В целом задумка…

24 января 2021 г. 16:12

12 коротких оповідань. Читати варто по порядку. Кожна історія коріння одного з 5 друзів. Ліля, Ніна, Леся, Міша, Діма. Час перебігу подій дуже (навіть дуже-дуже) коротко описаний. Багато смертей і скалічених людей.