21 февраля 2022 г. 14:46

3 Кніга на вечар - геніяльнасці не чакайце

Працяг цыкла "Сям'я Роял" апынулась істотна ніжэй па ўзроўні папярэдніх трох частак. Ужо занадта мыльным, рамантычна-нацягнутым атрымаўся гэты твор. Хаця сапраўднай рамантыкі ў ім амаль няма. Прызнанняў у каханні, рамантычных спатканняў не назіраецца. Але выяўляецца іншае: празмерны эгацэнтрызм галоўнага героя, які звык, што яму ўсё дастаецца лёгка і проста і ўсе свавольствы даруюцца і забываюцца дзякуючы грашам багатага таты. Але ў рэальным жыцці так не бывае. Істан спадзяецца займець увагу дзяўчыны, падарыўшы ёй дызайнерскую рэч за шалёную цану. Не спрачаюся, з некаторымі такое можна зрабіць, але не з Хартлі. Яна - дужы арэшак, які складана раскалоць. Але тое, што хаваецца ўнутры, варта чаканняў.

З'яўленне Элы Харпер у сям'і Роял - як глыток свежага паветра. Тэндэнцыя змены звыклага…

21 февраля 2022 г. 22:49

1 Провал

Три первые книги - залпом, но вот эта... Половина прочитана, больше не могу себя заставить.

27 июля 2022 г. 10:50

Эта книга об Истоне показалось мне слабоватой после бомбической третий книги. Но тем не менее, хоть в ней и нет почти всех этих эмоциональных качель, в ней описано очень много внутренних переживаний самого Истона. Благодаря этой к книге его можно узнать полностью этого персонажа.

12 мая 2024 г. 18:44

3 Интересно, но..

Было интересно почитать про жизнь второстепенных персонажей и увидеть вновь главных героем, но не будет скрывать, что сюжет куда проще основной трилогии.