2 октября 2019 г. 07:11

Уххх...
Па іншаму і не магу пачаць. Нарэшце прачыталі! Кнігу ўзяў у бібліятэцы яшчэ 19  жніўня. Чыталі больш за месяц, амаль паўтара. Але справа не ў тым што кніга не цікавая, як раз наадварот, а ў тым што я такі-сякі бацька. Кнігу чыталі з старэйшай дачкой перад сном, я чытаў, яна слухала. Сем казак, хай мы чыталі адну казку за два вечары, выходзіць за паўтара месяцы я змог выдзеліць дзіцяці толькі 14 вечароў. На самай справе не болей 10. Рамонт, куча іншай бязглуздзіцы, а час ляціць, таму глядзіце не прамаргайце той момант пакуль вашы дзеці маленькія і яшчэ слухаюць што вы ім чытаеце.

Але вяртаемся да самой казкі. Канешне, калі вось так чытаеш у храналагічнай паслядоўнасці напісання кніг, то вельмі добра бачна, як з кожнай наступнай, наша Надзея ўсё больш і больш набіраецца вопыта як…

20 мая 2016 г. 15:51

Об этой книге я узнала от автора, когда она была ещё в планах во время поисков булгаковского музея в Москве, и даже немного расстроилась из-за того, что сказки будут на беларусском, которым, к сожалению, не владеют. И радость моя была огромна, когда увидела в авторской группе русский вариант книжки))) За что отдельное спасибо фее Наде. Прочитала за пару вечеров с огромным удовольствием. Какие же чудесные сказки!!! Волшебные, разноцветные, я бы даже сказала - леденцовые ) Спасибо, Надея, за творчество, такое светлое и свежее, как шелест ветерка в Густом лесу!