Гэта кніга, створаная на мяжы XX і XXI стагоддзяў, адкрывае серыю літаратурна-мастацкіх выданняў з аднаймённай назвай «Сем цудаў Беларусі». У наступных кнігах серыі - легенды пра чароўныя пацеркі -…
Серия: Сем цудаў Беларусі
Издательство: Кавалер паблішэрс

2 июня 2015 г. 23:54

У звароце да чытача гэтай кнігі зазначана, што яна адкрывае серыю з аднаймённай назвай "Сем цудаў Беларусі" і я, прачытаўшы яе, зазначу, што адкрыццё адбылося даволі ўдала. Кніга, у першую чаргу, для дзетак, але і даросламу не сорамна пачытаць яе. У склад "Сямі цудаў" увайшлі сем невялічкіх расповедаў пра рэчы, якія кожны сумленны беларус павінен не толькі ведаць, але і ганарыцца імі. Нельга не зазначыць, што першае на што звяртаеш увагу - гэта вялікія і прыгожыя ілюстрацыі (менавіта так, не малюнкі), дзякуй мастаку Татарнікаву. Напісана выданне прыемнай мовай, думка выкладаецца паступова. Складнасць тэксту і прыгожае афармленне робіць гэтую кнігу прыемнай для чытання і пакідае жаданне хутчэй узяць у рукі наступную кнігу з серыі.

- Белавежская пушча
- Нясвіжскі палац

ISBN: 985-6427-20-7

Год издания: 1999

Язык: Белорусский

Ягоўдзік У.І. «Сем цудаў Беларусі» Для малодшага і сярэдняга школьнага ўзросту/Мастак П.Татарнікаў. – Мн.:ВТАА «Кавалер Паблішэрс», 1999. – 32 с.:іл.

2 июня 2015 г. 23:54