23 ноября 2023 г. 23:24

Безумовно трагічна історія. Хоча протягом оповідання й з'являються проблиски надії на краще, але усвідомлюєш, що добром все не закінчиться.

Чіпка - головний герой. Уособлення звичайного мешканця села з нелегкою долею. І якщо на початку роману він викликає співчуття, то чим далі в ліс, тим більше дров. Чіпка виріс у злиднях, але оточений любов'ю матері і бабусі, діда-пастуха. Так, діти знущалися з нього через його непевне походження, але близькі люди завжди були поряд. Переломним моментом у житті головного героя стає епізод із відбором у нього землі. Питання можна було вирішити хабарем. Але ж звідки у селянина 50 рублів? З цього моменту починається "боротьба" Чіпки за правду. Спочатку він знюхується з поганої компанією, потім стає їх отаманом і приймає безпосередню участь у розбійницькому…

Grizabella

26 января 2023 г. 05:28

Это уже второй остросоциальный роман Панаса Мирного, который я прочитала, насколько я понимаю, он входит в школьную программу. Мне он понравился немного меньше "Гулящей" видимо потому, что главный герой здесь - мужчина, и не все его поступки мне понятны.

Чипка - так зовут главного героя - изначально был нелюдимым ребенком, над которым издевались сверстники из-за его безотцовщины. С годами он превратился в красивого, сильного парня, стал честным тружеником, сумел подсобрать деньжат и купить небольшой участок земли, стал обрабатывать его вместе с бедной матерью - короче, зажили пусть не богато, но своим хозяйством.

Но оказалось, что земля эта принадлежит кому-то еще, кто хорошо подмазал чиновников, распределяющих земли. Чипка пытается бороться за свою землю, писарь пишет ему жалобу на…

4 ноября 2021 г. 10:55

5 Книга ще з шкільної програми

Хоча книгу пам'ятаю ще по школі, все рівно захотіла перечитати коли трохи підросла. І це пішло на користь сприйняттю описаних в ній проблем, моральних дилем та своєрідній специфіці українських творів. Цікаво споглядати на сприйняття світу головним героєм, розуміти чому і як він дійшов до того, до чого дійшов і від цього сумно. Книга дає усвідомлення того, що світ і люди не сильно змінилися з моменту публікації роману.

28 июля 2021 г. 09:37

4 Не знаю как кому, а мне понравилось

Когда я только начала читать книгу, то меня прямо затянуло! Правда, она сложновато читается, но это не меняет сути - книга интересная!

26 октября 2019 г. 13:40

4 Історія, що вражає

Перша книга від українського автора, яка дуже припала до душі. Головний герой - Чіпка, за ним було цікаво спостерігати, іноді я не розумів його дій. Соціальні процеси зображено через психологію героїв, думки, прагнення й переживання, звідси глибокий психологізм. Головна думка покладена у назву твору. Порушено багато проблем, які важливі й сьогоденні. Всім рекомендую до прочитання, особливо хто буде складати ЗНО.

BonesChapatti

11 мая 2019 г. 21:51

4 Повість про пропащу силу

Роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" бере свій початок з короткого нарису, що згодом переріс у повість, а вже потім у роман-епопею. Твір написаний на реальній основі. Роман психологічний, тому письменник особливо звертає увагу на мотиви та передумови вчинків героїв, їх життєву позицію. Вражає, як у Чіпки слова розходились з ділом. Шкода Галю, яка вірила в нього, і саме через нього занапастила свою долю. Перечитувати не захочеться, хоча, звісно, твір вартий уваги і в наш час.

29 октября 2018 г. 09:07

Доволі складна книга. Психологічно виснажлива. Ну а як іще може бути в романі, який розповідає про реалії того періоду української історіі, коли волі у людей не було. Для багатої українців земля - це все. А немає землі - немає долі. Біля землі люди працювати, щоб прогодуватись. Цій землі вони віддавали свои сили, свою любов. Тільки на рідній землі вони знали щастя. Цей роман вперше був опублікованний в Женеві. Адже тоді навряд чи хоч в якійсь друкарні розідранної на шматки України взялись би його публікувати. Занадто відверто ця книга розповідає про тяжке життя простого люду, про їхній біль, і про їхні прагнення.

7 декабря 2018 г. 21:05

Нещодавно прочитала роман відомого українського письменника Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?". Серйозний, цікавий і, як на сьогодні, досить-таки актуальний твір.

Роман підштовхує до серйозних роздумів, переосмислення цінностей, підштовхує з'ясувати для себе, що є добро, а що - зло, яку величезну цінність має людське життя, яке не маєш права зганьбити і відібрати.

Твір змушує нас замислитись і над загальнолюдськими проблемами: чи може зло породити добро, чи кожен гріх можна спокутувати, що керує вчинками окремих людей?

Головний герой роману - Чіпка Варениченко - викликає неоднозначне ставлення. З одного боку він - людина глибокої душі і сміливості, розумний, люблячий чоловік, невтомний трудівник, людина, яка прагне робити добро іншим, а з іншого - п'яниця, бешкетник, навіть…

2 января 2019 г. 16:20

«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» - наглядний приклад того, як людину може звести з розуму жорстокий світ, його несправедливість. У творі змальовані досить жорсткі реалії життя: залежність людини від свого майна, проблеми з алкоголем, суперечки у сім’ї. Зараз, згадуючи сюжет, можна на пальцях порахувати позитивні моменти у житті головного героя – Чіпки Варениченка. Мабуть, на нього впали усі біді світу за раз, та як звичайна людина, він цього не витримав, схилився перед тяжкими випробуваннями життя. Я мушу сказати, що твір читати дуже складно, не тільки через важкий психологічний тягар, а також через велику кількість зайвого тексту, який ускладнює сюжет та відволікає від основної лінії. Не дарма його називають «будинком із багатьма прибудовами і надбудовами». Саме для мене це єдиний,…