3,8

Ця поетична книжечка, пише в післямові до неї Андрій Бондар, прикметна тим, що з неї зник Жадан колишній - "Жадан "Балад", "Цитатника", "Пепсі" і "Верібеста", Жадан силабо-тонічної філософічности та…
Серия: Критичні тексти
Издательство: Критика

7 июля 2018 г. 14:29

Збірка "Історія культури початку століття" вийшла 2003-го (мамочко, це ж уже 15(!) років назад!) і стала переломною в творчості Жадана. Тут він такий, яким його зараз пам'ятають далеко не всі. Я пам'ятаю. Трохи наслідування американських бітників, трохи фірмових верлібрів: "Поезія пишеться горлом, але це горло безнадійно застуджене".

Але вся сіль збірки - у тематиці віршів. До цього Жадан писав поезію, просякнуту показним лівацтвом і такою ж показною прихильністю до спиртного, помітно пострадянські та урбаністичні вірші. Та раптом щось змінюється, і поет починає переконливо говорити про серйозні, глибинні речі: "іноді варто померти, аби зрозуміти, що це й було життя". Оце й були початки сьогоднішнього Жадана - Жадана, в епоху якого нам всім пощастило жити.

"країна, в якій я живу, можливо…

ISBN: 966-7679-35-7

Год издания: 2003

Язык: Украинский

7 июля 2018 г. 14:29

"країна, в якій я живу, можливо…