16 мая 2019 г. 16:21

Слова й загадка їхнього поєднання завжди мене лякали. Я завжди ставився до слів підозріло і з сумнівом, як до істот жорстоких і небезпечних, двозначних і зрадливих. Слова вульгарні, нікчемні й двозначні. Вони готують зраду, вони скрізь підстерігають людину, чекають її напоготові, щоб заволодіти людиною і згубити її.

⠀ В.Домонтович (Віктор Платонович Петров) "Дівчина з ведмедиком" Філософсько-інтелектуальна повість (за визначенням автора), історія кохання, яке заплуталось в неправдоподібному. ⠀

Люди взагалі страждають тому, що їх мучать примари нездійснених фантомів.

⠀ Головна героїня Зина живе за принципом "правдоподібне, бо воно тільки подібне на правду, але не є правда". Її життєві переконання надто свавільні, вони породжені тогочасною дійсністю, але засудженні суспільством. Вона…

23 января 2016 г. 13:29

4 Гра в ескапади

Моденістський роман Віктора Петрова-Домонтовича "Дівчинака з ведмедиком" - історія про кохання, що шукає правди у правдоподібному.

Очевидно, роман навряд чи був популярним в час його видання. Та й зараз про особу автора мало що відомо. Незаслужено. Адже Віктор Петров (Домонтович) чимало зробив для розвитку української і радянської культури і науки. Археологія, філологія, фольклористика, література, літературознавство, історія - царини, в яких працював вчений, а також розвідувальна діяльність. Кожному українцеві, переконана, варто ознайомитися з його здобутками хоча б у деяких з цих галузей. Повернемося до "Дівчини з ведмедиком". Роман написано "скрипниківкою" - зразком української мови відповідно до правопису 1928 року, і, очевидно, манери говорити в 20х роках ХХ століття, від того,…

LeRoRiYa

Тысячи жизней вместо одной

29 октября 2013 г. 01:46

Дивна книжка. Героїня водночас і приваблює й відштовхує. Розв'язка виявилася несподіваною, сам роман прочитався дуже швидко й з цікавістю. Досить актуально й для нашого часу. Не скажеш, що роман написаний в першій третині минулого століття. Раджу.