19 декабря 2019 г. 12:09

5 Жадан - є Жадан

Як кажуть,  якщо до чогось хист - не відібрати, а як нема - не купити.
Так і тут: Сергій пише тексти, які треба читати між рядків. Не має значення, проза це чи вірші - це Жадан.

Антена - збірка віршів, яка формувалася роками і тепер вона є. Але читаючи кожен вірш розумієш, що на кожному єтапі життя він читається по-різному. Я навіть раджу перечитувати збірку 1 раз на 3-4 роки - результат вразить, бо я вразилась, зробивши пеперву в кілька місяців.

Типовий для себе і неповторний, як автор, Сергій Жадан.

26 сентября 2019 г. 18:28

4.5 "не варто перемикати хвилі, які тебе тримають, не варто, не варто забувати мотиви, які роблять тебе сильним, не варто, не варто, зрештою, відмовлятись від власного голосу".

З поезію завжди так: вона чіпляє і зворушує або залишає байдужим. Тут все почалося з найпершого вірша, який зміг зачепити щось у мені: ця струна давала про себе знати то тут, то там і подарувала збірці особливу, дуже особисту тональність.

Змістовне знайомство з Жаданом накрило мене з головою тільки зараз: "Антена" стала першою збіркою, в яку я поринула на весь вечір. Можливо, таке читання його віршів було занадто поривчастим, імпульсивним, але це було правильно для мене у той момент.

Не буду кривити душею: не кожен вірш взяв мене на емоцію, але ті, перлини, які я відкрила для себе у "Антені", однозначно буду берегти. Ці рядки не стали одкровенням, але додали важливого, з чим потрібно розбиратись на самоті на протязі сеансів самокопання і самоаналізу.

Окремо хочу виділити оформлення: я від…