Авантюры Прантиша Вырвича, школяра и шпика. Пляски смерти (сборник)

Людмила Рублевская

Серия: Ретро библиотека приключений и научной фантастики
Издательство: Престиж Бук

3 ноября 2018 г. 15:02

Ня поняла. Гэта толькі ў электроннай вэрсіі аж столькі памылак? Іх зашмат, настолькі, каб адчуцца падманутай і зьняважанаю. Я стамілася ад іх, не прачытаўшы і паловы кнігі. Я ня здолела сканцэнтравацца на творы. Крыўдна, калі з чытачом дачыняюцца ў стылі "і гэтак праглыне".

Авантюры Прантиша Вырвича, школяра и шпика, роман

3 ноября 2018 г. 15:02

xbohx

Диванный Эксперт

29 ноября 2017 г. 16:00

18 стагоддзе, галоўныя героі кнігі — былы вучань Менскага езуіцкага калегіюма, шляхціц Пранціш Вырвіч і доктар, алхімік Баўтрамей Лёднік. Іх выпадковая сустрэча кардынальна змяніла жыццё абодвух, хоць і была не самай прыемнай: Вырвіч купіў Лёдніка за медны шэлег. Але разам іх чакае шмат прыгодаў, інтрыг магнатаў, пошукаў разгадак і таямніц. Кніга для аматараў дынамічных аповедаў, тут нішто не стаіць на месцы, героі знаходзяцца ў пастаянным руху, ці то ў руху фізічным, ці то ў руху думкі. Раман гістарычны, у ім дзейнічаюць сапраўдныя гістарычныя дзеячы, Рублеўская дзеліцца асаблівасцямі жыцця ў тыя часы (напрыклад, расказвае якім чынам просты чалавек мог стаць шляхціцам), але разам з тым авантурны і прыгодніцкі, Рублеўская дадае ў раман фантастыкі, што робіць яго яшчэ больш захапляльным.…