Заквітчаний сон. Оповідання, спогади про Григорія Косинку

Григорій Косинка

3,2

Доробок одного з фундаментаторів імпресіонізму в новій український літературі складає низка оповідань. Обдарований учень Василя Стефаника та Володимира Винниченка "гарно списав" події громадянської…
Издательство: Веселка

bezkonechno

посягаю на книжные просторы :)

14 октября 2011 г. 15:38

Низка прочитаних мною новел охоплює тему селян в період репресій. Бідні заплутані від свого життя селяни, не знають вже, де та правда. Може відшукати її й не було б так важливо для них, якби не їх злиденне життя, яке породжує в серцях людей гостре прагнення справедливості. Породжує настільки, що навіть найчесніші люди інколи роблять такі нехарактерні для себе підлі речі. І найпечальніше, що читач загалом розуміє причини таких змін в людях і... виправдовує їх вчинки в тих умовах, в тому житті.

Пишуть, що Косинка був учнем Стефаника і Винниченка. Є така фраза, що учень повинен буде довершенішим за вчителя у своїй діяльності. На мою думку, Стефаник і Винниченко пишуть легше, їхні новели проникли мені в душу більше, ніж новели Косинки, хоча, безумовно, якась подібність в написанні існує.

З м і с т
Автобіографія (стр.5)

О п о в і д а н н я
На буряки (стр.14)
Під брамою собору (стр. 17)
Мент (стр. 18)
За земельку (стр. 19)
В хаті штурми (стр. 20)
Сходка (стр. 22)
Перед світом (стр. 24)
На золотих Богів (стр. 27)
Вечірні тіні (стр. 29)
Троєкутний бій (стр. 31)
Десять (стр. 35)
Місячний сміх (стр. 38)
Темна ніч (стр. 44)
Заквітчаний сон (стр. 47)
Анархісти (стр. 51)
Голова ході (стр. 64)
Сорочка (стр. 71)
Зелена ряса (стр. 81)
Анкета (стр. 92)
Постріл (стр. 101)
За ворітьми (стр. 113)
В житах (стр. 118)
Товариш Гавриш (стр. 126)
Мати (стр. 145)
Циркуль (стр. 158)
Оповідання без моралі (стр.158)
Політика (стр. 170)
Змовини (стр. 180)
Серце (стр. 198)
Гармонія (стр. 212)

Спогад серце гріє (стр. 266)

Примітки (стр. 279)

Автори спогадів (стр. 286)

ISBN: 5-301-00965-6

Год издания: 1990

Язык: Украинский

287 стр.

Кураторы

bezkonechno

посягаю на книжные просторы :)

14 октября 2011 г. 15:38