Коллекция страстей, или Приключения молодой украинки

Наталка Сняданко

15 января 2012 г. 11:45

якщо ви хочете зануритись в мистецтво мовної гри, якщо ви цінуєте красу синоніму - ця книга якраз для Вас! ви отримаєте насолоду Авторка такий можливо і не затійливий сюжет реальності - пригоди української дівчини за кордоном - подала в цікавій, захоплюючій мовній формі.

цей твір випадком увірвався в моє суботнє життя. І заполоним його до опівночі. Захопив грою слів, смислів, переживань юною дівчини, дівчини з якою я мала багато що спільно. Ті ж самі настанови батьків що професійного вибору, наче за копіркою, ті ж шукання себе як представниці статі. Ті ж стереотипні обмеження, які гальмували в мені (в період юності) пошуки себе і свого. Це були і справді та ретроспектива і моїх особистісно-психологічних знахідок, до яких я вже рідко звертаюсь, але які залишили щемно приємний спогад -…

14 декабря 2011 г. 16:44

Перж ніж почати писати свої враження про книгу я довго вагалася, у яку рубрику на блозі потрібно помістити цей пост: чи "у всіх на вустах", чи у "за феліжанкою кави". Адже твір молодої української авторки виявився досить неоднозначним: для мене - це "легке читання" , а для певної кількості інших читачів (як виявив моніторинг відгуків у інтернеті) досить скандальна книга.

Крім того, у сучасній літературі Наталка Сняданко, як молодий український письменник, посідає також неоднозначне місце: як написано у одному відгуку в інтернеті "автор пытается отойти от бесшабашных и веселых описаний житья-бытья и любовных приключений а-ля Светлана Пыркало, но в то же время не дотягивает до глубоко философских размышлений в феминистическом ключе вроде Оксаны Забужко"…

pracsed

16 апреля 2010 г. 23:03

Героиня книги с некоторой самоиронией рассказывает истории из своей жизни, истории своих «страстей»-увлечений. «Колекція пристрастей» показалась мне похожей на «Сьомгу» Софии Андрухович - реалистично и узнаваемо: читая книгу, невольно вспоминаешь похожие случаи из своей жизни. Сняданко хорошо владеет словом и, по-видимому, ей есть что сказать читателю, поэтому от нее хотелось бы увидеть что-то более глубокое, чем сборник маленьких историй из жизни одной девушки, хоть и увлекательно и живо написанных.

11 апреля 2010 г. 22:16

Живенько и с юмором - один раз вполне можно прочесть. Дает представление о нравах западной Украины (во всяком случае, это совпадает с моим опытом общения с "поряднымы галычанкамы")