5 июня 2016 г. 14:05

На мою особисту думку , еміграція - це страшно. Ким буде емігрант в чужій країні? Чорноробочим. Прислужником. Доглядальницею. В кращому випадку – працюватиме на сезонних с/г роботах. Все. Це стеля закордонної «кар»єри». Звісно ,якщо людина фахівець і володіє мовою, то перспективи у неї кращі. Але таких не багато. Більшість їде працювати на роботах, що не передбачають кваліфікації працівників. Скільки я переслухала історій про закордонні заробітки! Купа знайомих шукали і шукають кращого життя і Польщі, Чехії, США. Хтось лишається там, працюють і їх, за їх словами влаштовує таке життя. А багато повертаються ні з чим. Після довгих поневірянь. Після того, як їх обдурили і не заплатили за роботу тощо. Та з героями Н.Доляк сталася трішки інша історія. Вони не шукали роботу за кордоном (…

zadnipriana

19 мая 2015 г. 20:55

Як мене дратувала безхарактерність головної героїні, її в*ялість та байдужість і ця постійно тенденція "пливсти за течією!" От багато що дратувало, але полишити читання не могла - читається дуже просто та швидко. Сюжет не має нічого надзвичайного. Якщо все, викладене в книзі, справді з життя авторки - то вона, правда, молодець.

LeRoRiYa

Тысячи жизней вместо одной

15 сентября 2014 г. 23:05

Так собі. Скільки їх вже, таких книжок? На цю тему заробітків, закордонних пошуків кращої долі і т.д... Нічого особливого. Якщо не прочитаєте, нічого не втратите.

6 октября 2020 г. 09:35

Читаючи цю книгу, я зовсім не звертала увагу на стиль, художні прийоми та майстерність авторки. Бо вже знала, що це - її реальна історія. І коли мені щось не подобалось в поведінці того чи іншого персонажа - згадувала, що це справжня людина, без прикрас, ніхто не знає, як би я повелась на їх місці. Заробітчанство - це жах, так було і у моєму житті. Але я у романі побачила не проблему радянських емігрантів, а вбивчого вливу аб'`юзерського кохання та, пізніше, всездатності жінки заради своєї дитини. Мені не імпонує точка зору авторки щодо кохання і шлюбу. В одному з інтерв'ю вона сказала, що шлюб - то лише для глибоко релігійних людей і що в сучасному світі любов - то річ непотрібна для жінки. Та, знаючи деякі факти з біографії, і не дивуєшся, чому людина дотримується такої думки.