sireniti

Эксперт по выращиванию банок с огурцами

2 июля 2020 г. 10:51

3.5 Бач, Марко, як може бути?

Оцінка виявилась неочікуваною. Книга починалася красиво. Вона смішна, добра і мила. Але вже десь з тридцятої сторінки у мене в голові крутилося класичне: «Не вірю!» Ну не вірю я, що бувають такі діти з таким мисленням. Не вундеркінд, звичайна дитина, але дуже-дуже розумна … дорослим розумом. Скажемо так - авторка з героєм «переборщила». До речі, в повісті є це слово;) Марк його не знає, але вважає, що це щось не надто хорошо. Так воно і є в принципі. Трішечки, але є.

Повторюю, книга непогана, але до неї була прочитана «Манюня» Наринэ Абгарян , і «Счастье Муры» Наринэ Абгарян , і навіть «Семён Андреич. Летопись в каракулях» Наринэ Абгарян , яка програвала на фоні двох перших. Сумно, але цю книгу з ними навіть порівнювати не варто. Марко мені здався трохи фальшивим. Такий собі…

zadnipriana

10 мая 2017 г. 10:07

Чудова, добра та світла книжка! Я чомусь рідко читаю дитячу літературу, а тут трапилась така нагода і я не пошкодувала! Настрій підіймає однозначно. Я же це все-таки було класно - бути дитиною. В її очах все таке велике, нове, цікаве, зовсім інакше. Очима маленького хлопчика ми бачимо дорослих, садочок, школу, його ігри та розваги. А як весело розповідається про відпочинок у селі! Не обійшлося тут без повчального аспекту - книга має великий виховний потенціал, хоча і розповідає про різні пустощі. Хлопчик наприкінці намагається стати справжнім чоловіком, в цьому йому допомагає дідусь, котрий розкриває йому деякі таємниці. Українська дитяча література точно варта уваги!

vitac

28 сентября 2013 г. 20:23

Купуючи цю книгу мала надію, що вона буде не менш цікавою ніж твори незрівнянної Астрід Ліндгрен або може перевершити Марію Парр. Наївна мрійниця… Хоча стиль книги дещо нагадує «Тореадори з Васюківки». Чого, на мою думку, не вистачило книзі ? Найголовнішого – відчуття правдивості. Не полишала думка, що доросла тьотя-педагог з стажем, вирішила написати такий собі підручник по «правильному користуванню дітьми» в художній формі. Дуже не сподобалися згадки про президента Януковича і канал «1+1». Навіщо, це же не сатира. Хоча, відверто кажучи, книга не погана і я поставила все ж «4 зірки», бо «3» якось мало, хоч серця книга і не торкнула. Але думаю, вона обов`язково знайде своїх читачів, бо вистачає і пригод, і сміху, і суму.

Щодо змісту, мова йдеться про хлопчика Марка, його батьків,…

29 октября 2013 г. 11:50

Кажуть, що щасливою є та людина, яка через туман щоденних проблем зуміла зберегти в душі крапельки дитинства… У книзі дуже влучно передані періоди розвитку дитини у вигляді яскравої розповіді головного героя Марка. Читається легко, і з кожною сторінкою стає все цікавіше. Зобразити все так цікаво і позитивно може тільки справді талановита людина. Дякую за ще одну «второвану стежинку» в дитинство!

23 ноября 2013 г. 23:05

Маю хорошу звичку - практично завжди обираю книги для читання сама. Але цю книгу мені дала почитати моя подруга. Ми з нею вже не молодшого шкільного віку, проте обидві отримали неабияке задоволення від прочитаного. Особливо хочу відзначити головного героя - Марка, який втілює образ дитини-живчика, котра постійно перебуває у процесі пізнання. Цей процес супроводжується колоритними описами і роздумами, які мимоволі повертають читача в дитинство. Дякую авторці за чудову мандрівку!!!

14 ноября 2013 г. 00:08

Прочитала із захопленням, на одному диханні!!! І відразу виникло бажання поділитися книжкою з друзями, щоб вони теж отримали масу задоволення! Тепер до улюблених персонажів дитячої літератури приєднається непосидючий і кмітливий хлопчик Марко…Його безпосередність та допитливість змушують навіть дорослих читачів по-новому подивитися на вже знайомі речі очима СУЧАСНОЇ дитини за що велике спасибі авторці!!!! Знаю напевне, що "Обережно, діти!" подобається як малечі, так і підліткам (маю таких читачів удома ). Вони затамовують подих, сміються і чекають, що буде далі, тому що для них Марко справжній, а його пригоди - реальність!!! А якщо дитина вірить книжці – значить написана вона щиро, з любов’ю і просто талановито)))

7 ноября 2013 г. 10:36

Кумедні пригоди, які траплялися з нами в шкільні роки, в дорослому житті згадуємо з усмішкою. Спогади гріють нашу душу і переносять у світ безтурботного дитинства. Книга М.Ткачівської є цікавою як для дорослих, які зможуть повернутися, хоча б на мить у дитинство, так і для дітей, які впізнають себе на її сторінках. Адже написана вона легко і доступно, без образ і насміхань, з великою любов’ю до дітей!

7 ноября 2013 г. 10:41

Мені дуже сподобалась книга Марії Ткачівської. Кожна історія є веселою і смішною. Дітям цікаво читати таку книжку. Вона буде чудовим подарунком для мого маленького онучка.

6 ноября 2013 г. 15:43

Дуже легко й швидко була прочитана мною ця книга. Разом з маленьким хлопчиком-філософом з задоволенням згадала своє дитинство, часточка якого, зрештою, назавжди залишиться у душі кожного з нас. Цілком правдиво описані типові історії з дитинства. Згадую, як однокласники залазили у шкільну шафу, як «бавилися весілля», одягаючись в одяг дорослих, як у ділових дитячих розмовах хлопці завжди давали «слово пацана». Дорослі думали, що ми малі й нас можна задурити, але ж ми знали, що ми насправді вже дорослі, лише, коли дійсно нема виходу, «то нічого не поробиш мусиш надіятися на батьків». До речі, не можу погодитися, що Марко – це шалапут, на маю думку, це навпаки дуже кмітливий розумний хлопчик з добрим серцем і щирою душею, який логічно міркує у кожній ситуації, як ось згадується епізод,…