8 апреля 2018 г. 15:43

5 Оригінальність від бельгійської Амелі

Японський мозок, мабуть, спроможний примусити себе забути якусь мову. Але західний мозок не знає таких засобів.

Колись раніше я бачила фільм знятий за мотивами цієї книги. І кадри якось не зовсім зрозуміла. Складно, коли там мало діалогів, і багацько роздумів. Фільм залишив слід. Споминів. Там ще ніби в кінці вона викинулася з вікна, чи то керівниця сказала їй, що любить….
Щось вони там перемудрили вроді з фіналом. Точно не пам*ятаю. Але він мене здивував. Бо хотіла докопатися до суті, але даний випадок - Лише книга.
Так от – Оформлення Приємне. Хочеться відкрити і читати, читати. :)
Гарні намальовані квіти, дівчина і ніжні тона - відразу надають атмосфери жіночності (я про обкладинку). :)

Книга розповідає про непрості взаємини в японській компанії, які складаються в бельгійської дівчини, що приїхала працювати з контрактом на рік в країну, яку вважає батьківщиною. Тут чітко розмежовано її особисте життя - там робиться акцент ЛИШЕ на роботі та її співробітниках.
Атмосфера японської компанії. Атмосфера між людьми. І нарешті, атмосфера ділової жінки в колективі чоловіків.
Психологічність.
Атмосферність.
Точність в деталях.
Сподобалось, як розставлені акценти.
І романом, я б не зовсім назвала дану книгу. Краще – повість, чи просто історія….

Мій дух не належав до раси переможців, я радше нагадувала корів, які пасуться на лузі рахунків, чекаючи, коли їх промине потяг благодаті. Як добре було жити без гордості й без розуму.

В анотації на початку зазначено, що дана книга – найвідоміший роман бельгійської письменниці, що удостоєний премії Французької академії. Можу сказати відверто, що сама книга і кінець не розчарували. В ній є родзинка.
І кінець мені сподобався. ДУЖЕ.

Бо зрештою, ці безглузді догми намагаються переконати японок у тому, що від краси немає чого чекати. Не чекай від неї радості, бо твоя втіха знищить тебе. Не чекай кохання, бо воно не варте твоїх зусиль; ті, хто в тебе закохується, закохується в твій міраж, а ніколи – в твою істину. Не чекай, що життя щось тобі принесе,бо кожен рік, який проминає, щось забирає в тебе. Не чекай навіть такої простої речі, як спокій, бо немає жодної причини почуватися спокійною.

П.С. Поставлю галочку видавництву ВСЛ. Гарна і стильна робота! :)
Особливо сподобалися чорні сторіночки на початку - додають гламурності! :)

П.П.С. Не знаю, чи витримала я б таку ситуацію… Чи пройшла б з гідністю… Але виникло бажання почитати біографію письменниці, щоб зрозуміти, чи на реальних подіях писано.

Найсмішніше, що відповідь знайшлася в анотації в кінці книги… :)

Комментариев пока нет — ваш может стать первым

Поделитесь мнением с другими читателями!