7 сентября 2017 г. 10:39

Книга достатньо нерівна. В ній три розділи, перший з яких розглядає кар'єрні питання, другий - сімейні і третій - особистісні.

Спочатку автор каже, що він не буде розповідати, як саме чинити в тому, чи іншому випадку, а лише надаватиме приклади зі своєї роботи консультанта, щоб читач сам зміг зробити певні висновки. Проте чим далі в ліс, тим більше авторських коментарів до життєвих ситуацій є в тексті.

Де в чому Крістенсен протирічить сам собі: розповідає, що батьки мають допомагати дітям сформувати власні цінності, щоб діти стали тими, ким батьки хочуть, щоб вони були. Каже, що батькам не треба втілювати свої невтілені мрії в дітях і що діти мають займатись тим, чим хочуть, проте не радить звертатись до сторонніх вчителів, бо інакше батьки випускають можливість допомогти дітям набути нових навичок. А якщо батько інженер, а дитина хоче бути співаком, а батькові ведмідь на вухо наступив? Автор ходить навколо і здається іноді, що він заблукав у своїх думках. Але, можливо, вся справа у перекладі, хоча на переклад "Видавництва Старого Лева" я ніколи не жалілась.

В останньому розділі Крістенсен пропонує вибрати собі мету життя і йти до неї. Автор хотів стати головним редактором одного з видань, але на шляху до цієї мети він став консультантом, а потім викладачем. Редактором же він не став взагалі ніколи. Нащо тоді ставив собі таку ціль?

У книзі є цікаві думки, які б я з радістю застосувала. Наприклад, пораду роздивлятись навколо, щоб не пропустити цікавих можливостей, які можуть нагодитись на шляху і, хоча і повести вас обхідним шляхом, але все ж таки привести до бажаної мети. Також цікавими є приклади компаній, які він наводить та їх бізнес-стратегії, що привели ці фірми до успіху або поразки.

Загалом, більше 3 з 5 я поставити не можу.

Комментариев пока нет — ваш может стать первым

Поделитесь мнением с другими читателями!