24 ноября 2017 г. 18:15

5 історія про ельфів, якими ми їх досі не знали

Дві дівчинки, народжені посеред сніжної заметілі, два життя і те, що пов'язало їх назавжди - війна.

Беручи її до рук і не читаючи аннотацію, ти уявляєш собі якусь мирну книгу-альманах про ельфів, навіяну діснеєвськими уявленнями про них. Але відкриваючи першу сторінку, розумієш, що усе це далеко не так.

Клара і Марія - такі різні, одна француженка, інша італійка, одна - бачить образи і відчуває усе навколо, відкриває мости "на той берег", інша - грає на фортепіано, розкриваючи суть сонетів своїм вродженим талантом. Вони жили у різних середовищах, серед різних людей і пережили кожна свою історію, але в один момент світ потребував, аби їх сили об'єднались.

Мені не до кінця було зрозуміло як могли дорослі ось так взяти і послати дитину на війну, дозволяючи їй бачити усе це і керувати тим, що відбувається. Мені так і не стало зрозуміло, ким насправді були ті "вороги" і як саме вони вели цей бій. Це дуже, дуже дивна книга і головне в ній - не заблукати серед невимовно гарних висловів і порівнянь, а слідувати за розвитком сюжету.

Мабуть, це моя провина, що я читала книгу не так уважно, як слідувало б, але безумовно, я раджу її до прочитання. Ця історія не схожа ні на що інше, що мені доводилось читати раніше своєю атмосферою, героями і світом.

Мені дуже подобається, що кожен автор, який пише про ельфів показує їх такими, як бачить сам. І порівнювати усі ці прототипи неймовірно цікаво. (У цій книзі як мені здається, ви здивуєтесь, якими автор бачить їх, цих таємничих істот, оповитих тисячами легенд)