7 марта 2017 г. 15:29

Книжка була прочитана мною за вихідні з неймовірним захопленням. Я повністю влилася в світ майже покинутого села під Києвом. Історія настільки фантастична, але сповнена реалій, що дивно, нема екранізації серіалу за книгою. 1+1 могли б розкрутити його серій на 200-300 :) і всі, хто полюбляє "жизнені історії" кожного вечора швидко робили домашню справи та спішили сісти на диван, щоб дізнатися, а що ж сьогодні станеться з Катею?
Особливістю романів Люко Дашвар є існування у кожному (чи майже кожному) романі старенької ворожки/відьми/віщунки/цілительки. Це все четверта прочитана мною книга автора і я впевнена, що у цьому романі образ Килини найсильніший та найсвітліший. Вона знає, що трапиться далі з селом, не втручається, бо "не слід ставити перепони долі". Без такого теплого персонажу роман був би занадто жорстоким. Життя Каті не просто перевертається, воно валиться як солом'яна копа від пориву сильного вітру.
Нажаль ніщо не проходить без сліду і ніщо не повертається у стан "до". Кінець історії умиротворяє переживання читача. Не хеппі-енд, звичайно, драми вдосталь та все одно, герої залишаються надовго у пам'яті.