11 марта 2016 г. 18:54

Відкриваючи книгу читач відразу поринає в австро-угорський Станіслав кінця XIX початку XXст.
картинка miss_Tanya
Дуже яскраво показане життя звичайних містян - їх культурні заходи, побутові питання, ставлення до цісаря, стосунки між людьми.
В центрі - історія, розказана Стефою, дівчиною, яку після трагічної історії з її батьками, забрав до себе на виховання сусід, лікар Анґер.
Історія будується, в основному на спогадах і є трохи сьогодення. Стефа - дуже віддана, вона пообцяла лікарю Анґеру піклуватися про його доньку, Аделю, неземну та далеку від реальності дівчину. Тепер Анґера нема в живих, а його донька щаслива у шлюбі. Проте чоловік Аделі, Петро, страшенно хоче позбутися Стефи, вона абсолютно зайва в тому будинку.
Аделя ж, зі своєї сторони, хоче бути вище, красивіше та бажанніше, ніж Стефа. Вона багато разів принижувала свою служницю, псувала їй життя. А поява незвичайного Фелікса-злодюжки поставила й так складні відносини жінок в глухий кут. Я не знаю, як віддана Стефа могла стільки пробачати і терпіти жахливе ставлення до себе. Напрочуд сильна дівчина.
Я в захваті від цієї історії! На кожній сторінці відчувається атмосфера того часу, що надає книзі особливого шарму.

Згодна, книга дуже хороша. Мова прекрасна і сюжет не банальний. Перша премія "Книга року ВВС" цілком заслужена.