28 апреля 2015 г. 18:19

Мене завжди цікавила гендерна культура народів світу, особливо українців. Матеріалів з цієї тематики зустрічалось не так багато, як хотілось, але книга «Жіноче тіло у традиційній культурі українців» трохи втамувала мій інтерес.

В книзі 7 розділів, кожен з яких включає інформацію про певний період в житті жінки. Починаючи від того моменту перетворення дівчинки на молоду дівчину і до самої старості. Авторка опрацювала велику кількість джерел з цієї тематики та навіть їздила по селах і збирала інформацію з перших вуст, тому в книці багато прямої мови та цитат з першоджерел. Якщо чесно, то інколи через такий “народний” говір було важко зрозуміти, про що йдеться мова. Але незважаючи на це, книга читаєтся на одному диханні. Також великий плюс данного видання — це велика кількість ілюстрацій.

Єдиний мінус, як на мене, книга написана в форматі наукової роботи. В першому розділі описано теоретчні засади. Тобто, хто і коли займався дослідженнями з приводу данної теми. Потім друга частина з розділами дослідження самого автора, а потім висновки і список використаної літератури. Ті, хто писав наукові роботи зрозуміє, про що я кажу. В мене склалось відчуття, що я читала не книгу, а кандидатську чи докторську роботу.

картинка painter_ka

Кричевский Федор Григорьевич "Невеста"

Читаю зараз цю книгу. Думаю, це власне і є кандидатська авторки, видана у форматі монографії - і несподівано, мабуть, для автора й видавців дуже успішно. Мені, навпаки, імпонує, що книга має широку джерельну базу, які підтверджує, що відомості не придумані, не взяті з повітря, а цілком реальні й авторитетні.)