4,2

Авторка подає результати дослідження традиційних уявлень, які існують в українській культурі про жіночу фізіологію, жіноче тіло та пов'язані з ним народні вірування, обряди, ритуали і…
Серия: Этнография
Издательство: Дуліби

10 сентября 2020 г. 09:28

Книгу варто прочитати тим, хто кричить, що в Україні завжди панував фемінізм. Наводиться багато спогадів, прикладів того, як ставились до жінки і жіночого тіла в давнину. Рекомендую.

Передмова.

1.1. На яких етнографічних матеріалах написана книга, або джерельна база дослідження

1.2. Історіографія: хто й коли досліджував жіноче тіло.

ЦИКЛ 1. Стаючи дівчиною: уявлення про деякі аспекти жіночої фізіології в українській традиційній культурі.

ЦИКЛ 2. Дівчина-наречена: дошлюбне інтимне спілкування української молоді.

ЦИКЛ 3. Стаючи жінкою: обряд "комори" та символіка дівочої цноти.

ЦИКЛ 4. Жінка в шлюбі: статеве життя та зачаття дитини.

ЦИКЛ 5. Майбутня мати: вагітність та пологи.

ЦИКЛ 6. Жінка та її ненароджені діти: про вживання контрацептивів та аборти у традиційному українському соціумі.

ЦИКЛ 7. Хворе тіло: "жіночі" та венеричні хвороби.

ЦИКЛ 8. Жінка на схилі років: фізіологічне згасання та втрата репродуктивних функцій.

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКІВ. Післямова

Прикінцеві сноски.

ISBN: 978-966-8910-63-0

Год издания: 2013

Кол-во страниц: 228 (ил.)
Шрифт: Альянс
Вес: 300 г
Переплет: твёрдый
Формат: 60х84/16 (145х200 мм)

Кураторы

10 сентября 2020 г. 09:28

12 сентября 2018 г. 11:58

5 Нон-фикшн №1 этой осени

Книга, открывающая глаза на многие вещи, особенно, в вопросах гендера и женской социализации. Авторка "Женского тела" проделала огромный труд, который дарит уникальную возможность понимания, каким же все-таки образом наши предки относились к женщинам, как объясняли физиологические процессы женского организма, как социальный аспект помогал контролировать жизнь "слабого" пола, который в те времена (равно как и сейчас) не был слабым и тянул на себе все хозяйство. Быть женщиной на рубеже 19-20 веков было тяжело, ведь тело по сути женщине не принадлежало. Только вступление в брак и рождение множества детей гарантировало ощущение полноценности, ведь незамужняя и половозрелая девушка считалась чуть ли не изгоем, равно как и та женщина, которая в браке не могла родить. Менструации вообще…