27 сентября 2022 г. 09:17

4 Фантастичний, динамічний та неймовірно цікавий світ Толкіна.

Мабуть читати цю книгу мене  підштовхнули вихід серіалу "Кільця влади"  і бажання остаточно розібратися з популярним, фантастичним світом Толкіна, розставити для себе все в хронологічній послідовності, так би мовити. До того ж, прочитані раніше "Хоббіт" та "Володар кілець", залишили свого часу досить приємні враження, хоч я і не є палким прихильником фентезі, як жанру літератури.

Відверто кажучи, це чтиво було у декілька разів цікавіше ніж 5 серій вище згаданого серіалу. Для мене стало зрозуміло, що автор Толкін та режисер Джексон, створили  свого часу шедеври, а нинішній - "найдорощий та найочікуваніший" телевізійний продукт, наче якась нецікава,  аматорська робота, принаймні поки що. Так, картинка гарна, проте сценарій затянутий, інтриги практично нуль, а гра акторів розчаровує... Також скажу відразу, що автори серіалу не дотримуються канону створеного письменником. Нажаль.

Ну, але давайте все ж про книгу. Нарешті це сталося, пазли в моїй голові склалися в єдину картину. Не впевнений, що я зможу розповісти про всі родинні зв'язки ельфів, людей та гномів, проте я отримав масу реальних відповідей, які виникали під час перегляду фільмів. Наприклад: - що це за світ, як він виник, де взялось зло, що передувало історії про хобіта Більбо, для чого були створені кільця, чому поділені ельфи і куди на захід вони відливають, які ще дивні створіння населяють світ Середзем'я, і т.д.??? Три епохи пролетіли перед моїми очима за три дні: королі, дракони, величезні павуки та вовки, орки, ельфійські війни, пригоди мореплавців, пошуки скарбів і все це на фоні глобальної боротьби добра зі злом... Що ще потрібно для якісної казки?

Звичайно, Сильмариліон, це не просто пригоди кількох персонажів, як у випадку з Більбо чи Фродо, тут  переважає здебільшого розповідь історично-хронологічного характеру. Дуже стисло, проте гармонійно автор перераховує основні події трьох епох. Спочатку складно зрозуміти хто, ким, кому приходиться, але згодом вловлюючи ритм розповіді, складно від неї відірватись, адже чим далі, тим її динаміка стає більш насичинішою.

Це не книга, яку мені захочеться перечитувати в найближче десятиліття, але це дуже якісне фентезі з до деталей продуманим світом, тому безперечно варте уваги всіх, хто ще не забув, що таке дитинство, уява, мрії...