5 июня 2022 г. 14:09

"Маятник фуко" Умберто Еко.

Ох, це була неймовірна книга.

Я дуже шаленію на темі таємних орденів, братств і т.п. Особливо люблю читати все, що пов'язано з орденом Тамплієрів та братством Масонів. Я перечитав безліч книг і передивився купу наукових та художніх фільмів про них. Взагалі історія це моє все, але вказані організації йдуть окремим розділом, в моєму бажанні читати книги. А ще більше я занурився в це все, коли вийшов фільм по книзі Дена Брауна "Код да Вінчи", саме 16 років потому я почав вивчати історію тамплієрів та масонів.

Всі настільки захоплені романом автора "Ім'я рози", що увага не приділяється цьому шедевру "Маятник фуко". Коли я її почав читати, то одразу ж згадав "Код да Вінчи", місцями схожі напевно.

До речі, напевно це єдина книга Еко, в якої у анотації зовсім не описано, що буде чекати читача в книзі.

Читав, як для мене дуже довго, два тижні десь. Книга настільки затягує в сюжет, що місцями не встигаєш побачити час.

Саме головне, пережити перші 200-250 сторінок, а далі все піде, як по маслу. Дуже багато історії, теорій заколоту тощо.

Роман був виданий у 1988 році, він  містить багато незнайомих слів, що я не знаю, як його можна було читати 34 роки тому. Я практично гуглив кожне п'яте слово, а як тоді це виглядало? Дуже багато історичних фактів, що робить цю книгу цікавішою з кожною сторінкою.

Я звісно не фанат теорії змов, але щось в цьому є.

Під час читання книги, Фуко міркує про хід історії, в якому є місце іронії і сарказму. Цікаві діалоги, після яких починаєш розмірковувати.

Історія з Ґраалем, як сенс хрестового походу переходить до революції, потім в ідею господства над всім світом. І чи існують досі послідовники Жака де Молле?

Взагалі дуже багато тем, над якими потрібно думати. Повторюю, не фанат теорії змов, але....

Раджу звісно, мені дуже зайшло.

9/10