Nina_M

7 февраля 2021 г. 19:12

Було значно більше сподівань на цю книгу, та справа, мабуть, у тім, що тема заробітчанства для мене не така вже й близька. Так, багато знайомих уже давно живуть там. Так, і дурному зрозуміло, що гроші там більші. А проте я добре знаю, що гарно там, де нас нема. Та й домашній затишок і - найголовніше - родина для мене значно важливіша грошей, машин, будинків чи ще чогось матеріального.
Авторка пропонує нам історії трьох жінок. Вони опинилися за кордоном із різних причин і гроші потрібні їм теж на різні потреби. Галина Сергіївна мріяла про квартиру, Наталка - про дитину, а Лариса - про те, щоб забезпечити гідне життя синові. Але їх єднають незлагоди нелегального життя й те, що чоловіки в їхньому житті траплялися все якісь не ті. Хтось тут, удома, чекає на їхні гроші. Але гроші - це не найголовніше. Це доводить доля Галини. І фінал виходить лиш умовно оптимістичним, бо яка ціна повернення Лариси? Скільки сліз, самотніх вечорів і важкої праці у тих папірцях?
Та найголовніше, про що говорить авторка, - те, що, як би важко там не було, закордон так просто не відпускає. Поступово більшість заробітчан втягується настільки, що, навіть і повернувшись додому, уже планують наступний від'їзд.
Книга - ліки від рожевих окулярів усім, хто переконаний, що там краще.

Для тех, кто читает на русском

Было значительно больше надежд на эту книгу, и дело, видимо, в том, что тема заработков за границей мне не так уж близка. Да, многие знакомые уже давно живут там. Да, и глупому понятно, что деньги там большие. Тем не менее, я уверена, что хорошо там, где нас нет. И домашний уют и - самое главное - семья для меня гораздо важнее денег, машин, домов или еще чего-то материального.
Автор предлагает нам истории трех женщин. Они оказались за рубежом по разным причинам и деньги нужны им тоже на различные нужды. Галина Сергеевна мечтала о квартире, Наталья - о ребенке, а Лариса - о том, чтобы обеспечить достойную жизнь сыну. Но
их объединяют невзгоды нелегального жизни и то, что мужчины в их жизни случались все какие-то не те. Кто-то здесь, дома, ждет их деньги. Но деньги - это не самое главное. Доказательство тому - судьба Галины. И финал выходит лишь условно оптимистичным, потому что какова цена возвращения Ларисы? Сколько слез, одиноких вечеров и тяжелой работы в тех бумажках?
Но самое главное, о чем говорит автор, - то, что, как бы трудно там ни было, заграница так просто не отпускает. Постепенно большинство втягивается настолько, что, даже вернувшись домой, уже планируют следующий отъезд.
Книга - лекарство от розовых очков всем, кто убежден, что там лучше.