Nina_M

5 августа 2020 г. 13:44

Юрій Павлович - один із авторів, чиї твори я читаю регулярно. Бо - особливі. У цих творах завжди неперевершена атмосфера, продуманий до деталей сюжет і яскраві незабутні образи.

Перш за все хочу сказати, що була дуже рада зустрічі з давніми знайомцями - героями роману Юрій Винничук - Аптекар . Звісно, не можна сказати, що маємо справу з серією книг, проте разом вони утворюють уже свій особливий світ, у якому героїв неможливо сприймати інакше, як живих людей.

Мушу зізнатися, що мене приголомшила історична сюжетна лінія, власне, те, як сприймали львів’яни Богдана Хмельницького - гетьмана, про якого інакше як про визволителя України (або принаймні великого борця за свободу), здається, не можна було й помислити. Саме таким "батьком вольності" Богдан Хмельницький постає із численних літературних і художніх творів. А тут - просто переворот із ніг на голову (а може, навпаки?). Обожнюю книжки, які ламають стереотипи.

Львів - це завжди таємниця. У Юрія Павловича ця таємниця об’ємна й багатогранна. Адже у його львівській історії є іспанський принц і "Біблія диявола". Та найбільше мені сподобалася історія про найманих убивць - "Сестер крові". Здається, тут вже неможливо вигадати щось неочікуване, але серед сестер виявляються й наші улюблені герої.

Особисто мене трохи розчарувала ЛГБТ-тематика, але то просто автор, який любить інтригувати та провокувати.

Як на мене, слід чекати на продовження історії. Принаймні, я б прочитала із задоволенням)

Для тех, кто читает на русском

Юрий Павлович - один из авторов, чьи произведения я читаю регулярно. Потому что - особенные. В этих произведениях всегда непревзойденная атмосфера, продуманный до деталей сюжет и яркие запоминающиеся образы.

Прежде всего хочу сказать, что была очень рада встрече со старыми знакомыми - героями романа Юрий Винничук - Аптекарь . Конечно, нельзя сказать, что имеем дело с серией книг, однако вместе они уже образуют свой особый мир, в котором героев невозможно воспринимать иначе, как живых людей.

Должна признаться, что меня потрясла историческая сюжетная линия, собственно, то, как воспринимали жители Львова Богдана Хмельницкого - гетмана, о котором иначе как об освободителе Украины (или хотя бы великом борце за свободу), кажется, нельзя было и помыслить. Именно таким "отцом вольности" Богдан Хмельницкий предстает из многочисленных литературных и художественных произведений. А здесь - просто переворот с ног на голову (а может, наоборот?). Обожаю книги, которые ломают стереотипы.

Львов - это всегда тайна. У Юрия Павловича эта тайна объемная и многогранная. Ведь в его львовской истории есть даже испанский принц и "Библия дьявола". Но больше всего мне понравилась история о наемных убийцах - "Сестрах крови". Кажется, здесь уже невозможно придумать что-то неожиданное, но среди сестер оказываются и наши любимые герои.

Лично меня немного разочаровала ЛГБТ-тематика, но это просто автор, который любит интриговать и провоцировать.

Мне кажется, следует ожидать продолжения истории. По крайней мере, я бы прочитала с удовольствием)

Книга прочитана у групі "Читаємо українське!" Літо 2020

Мене теж вразила сюжетна лінія з Б. Хмельницьким.