4,7

...1815 рік. Колишній каторжник Жан Вальжан після 19-річного ув’язнення виходить на волю. Його переповнює злість до всього світу, у нього не залишилося нічого святого, він не вірить нікому і нічому.…
Серия: Бібліотека світової літератури
Издательство: Фоліо

Nina_M

29 августа 2021 г. 17:49

Уже стільки років я проходила повз цю книгу, що колись наші шляхи мали перетнутися. Це саме той час.

Зізнаюся, я не в шаленому захваті від роману. Так, цікавий сюжет і прегарні герої (особливо Жан Вальжан - цього поганого хлопця я, як кожна хороша дівчинка, щиро полюбила). Але історичні, філософські та політичні авторські ліричні відступи злегка піднапружили.

Текст дуже нерівномірний: деякі шматки просто шедевральні, а якісь фрагменти відверто провисали. Але геній французької літератури зобразив правдиву картину життя першої половини XIX століття. Життя бідноти, людей нещасних, знедолених.

Це було читання без поспіху, читання непросте, але воно того варте. Тепер хочеться чогось більш життєрадісного.

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Уже столько лет я проходила мимо этой книги, что…

ISBN: 978-966-03-7737-0

Год издания: 2015

Кураторы

Nina_M

29 августа 2021 г. 17:49

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Уже столько лет я проходила мимо этой книги, что…

13 октября 2021 г. 17:36

Класика як вона є. Великий об’єм книги, багато описів і чудове зображення чеснот людини. Текст написаний легко, але все ж місцями читати нудно, книгу можна значно скоротити й нічого не втратити. Також потрібно зазначити, що автору вдалося талановито поєднати багато сюжетних ліній, захопити значний відрізок часу і досить детально описати життя людей тих часів. Попри все занудство та банальності, все ж рекомендую книгу до прочитання, тому що в ній зображено вічний спектр тих рис які роблять людей людьми й ті, що спотворюють душу.