4,4

Драматична поема

24 декабря 2020 г. 21:48

4 Ліпше, ніж contra spem spero

Про що ця драма? Л. Українка по-своєму інтерпретує образ Юди, взятий з Євангелія від Матвія. Юда у Л. Українки цинічний та нахабний; це людина, яка вірить у свою особливість і вважає, що саме він може допомогти Богу.

Що робить Юда в «На полі крові»? Зраджує Христа, продає його. Чого НЕ робить Юда у творі авторки? Він не кається і не вчиняє самогубство. Він не визнає своєї провини – свого духовного відступництва. Цей Юда мріє повернути втрачене на своєму полі ціною крові Христа. Леся Українка дає зрозуміти, що неможливо виправдати духовного відступника, втілюючи ідею соціальної справедливості.

Форма: поэма

Оригинальное название: На полі крові