9 июля 2018 г. 08:00

Психоісторія – галузь математики, що досліджує реакції людських груп на певні соціальні та економічні стимули…

Саме завдяки цій науці Гарі Селдон пророкує крах надзвичайно великої Імперії, під керівництвом якої знаходиться уся Галактика. Щоб запобігти та скоротити до мінімуму роки варварства та анархії, Селдон створює так звану Фундацію - центр всіх знань та інформації. Передбачивши можливі розвитки подій, він готує жителів цього осередку до певних криз. Під час них з’являються сильні лідери, які за допомогою різних політичних, релігійних та економічних маніпуляцій успішно долають їх.
«Фундація та Імперія» спрямована більше на військові конфлікти між мізерними залишками колишніх однойменних локацій. Згадав би ще про одну дуже цікаву особистість у другій книзі, та це тоді буде суцільний спойлер й абсолютна анотація, а не відгук.
«Друга Фундація» сподобалася мені найбільше: вона про боротьбу свідомого і несвідомого. Про протистояння між бажанням мати власний вибір і не бути залежним від когось та чіткого наслідування старого плану Селдона.

Як висловився мій друг-політолог: «Фундація – це посібник по державотворенню». Та все ж таки, на мою думку, саме стиль наукової фантастики дозволив авторові вивести книжки на такий рівень. Адже було б складно локалізувати такі масштабні та вражаючі процеси.