16 мая 2018 г. 20:15

Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці,
Бо на вечорниці дівки-чарівниці!
Котра дівчина чорні брови має,
То тая дівчина усі чари знає.
І так, це українська класика.Книга розповідає про кохання Гриця і Тетяни: з першого погляду і назавжди НО(!) у хлопця є "подруга", яку він не хоче покидати і тому всі персонажі твору допомагають йому стати на правильний шлях, бо негоже одразу двох кохати.
Історія викликає бурю емоцій та переживань. З одного боку ти співчуваєш чорнобровій Тетяні, а з іншого - розумієш, що Гриць також заслуговує на розуміння і йому дуже важко у ситуації, що склалася. Авторка так чітко і правдоподібно зображує і передає почуття кожного. Я просто у захваті!
Цікавою була і лінія циганки, деколи навіть хотілося детальніше дізнатися про всі її ворожіння і життя в лісовій хатині. А от образ матері Тетяни взагалі для мене залишився нерозкритим. Старий Андронаті був для мене незрозумілий.
Класичні твори звісно вимагають детального вивчення на уроках, але ще важливішим залишаються почуття, які з'являються у душі під час читання. Тому для мене емоційна складова дуже важлива у книгах, яким багато років. Ця історія залишилася у моєму серці на поличці з українською класичною літературою.