5 ноября 2017 г. 11:45

Після франківського видавництва на черзі франківський автор. Остап Українець і його дебютний роман «Малхут», що із давньоєврейської означає «Царство».
Загалом це історія про старий-добрий Станіслав, зокрема про його бургомістра Іґнація Камінського та його одержимість таємним орденом. Мені, як некорінному іванофранківцю, який особливо не цікавився історією заснування, побудови та розвитку міста, було доволі складно влитися у текст із розумінням. Та я був в захваті він колишнього плану Станіславської фортеці. Цитую: «…вона мала вигляд ідеального шестикутника зі стінами 20-30 метрів завширшки. Кожен кут закінчувався п’ятикутним бастіоном для ведення перехресного обстрілу в разі штурму». Найбільше потішила згадка про Орден Дракона і самого Vladа Ţepeşа Drăculea. Дракула - мій кумир ще із дитинства, і було неймовірно круто знову згадати його у літературному плані. Також автор майстерно вплітає у сюжет своє раніше написане містичне оповідання «Маланка», з якого і почалося моє знайомство з Остапом.
Мені дуже приємно, що є такі молоді письменники, які не забувають про своє рідне місто. І я б хотів колись у майбутньому назвати себе повноправним жителем Станіславова (Івано-Франківська).