6 мая 2017 г. 13:53

5 Поранений, а не загублений.

Я закохалася в цю серію з першою сторінки "Напівлихого" та вже не можу розлюбити її. Незважаючи на сум, який огорнув мене, коли я дочитала вчора "Навізагубленого", незважаючи на відчуття несправдливості за фінал цієї серії, я все одно її люблю.
Життя Натана було сповнене болю, втрат, страху та ненависті, це нівичило його тіло, а іноді, здається, що і душу.
Вся книга просякнута сумнівами Натана, його спогадами та його болем від втрати близьких. Після кожного нового вбивства він відчуває докори сумління, але й те що він на краю прірви і ось-ось впаде вниз.
Габріель - та людина, яка втримувала Натана від падіння. І коли з ним стається, те, що стається, Натан все одно знаходить можливість бути з ним, назавжи. Чи втрачає він себе при цьому? Напевно, що ні, бо для багатьох він залишається лихим Чорним чаклуном, навіть, незважаючи, на те, 17-річний Натан кожного дня жертвував всім заради справедливості, заради гармонії між Чорними та Білими, хоча в душі хотів жити біля річки десь в Уельсі мирним, тихим життям, з людиною, яка кохала б його понад усе на світі, з людиною, яка любила його таким, яким він є. Врешті решт, він знайшов таку людину, таке місце. Але отримав він свою спокійну вічність з Габріелем, у такий спосіб, від якого крається моє серце, а сльози навертаються на очі.

Хотіла б я іншої долі для Натана? Так, безумовно. Але чи можливо це було? Можливо якщо б він одразу жив с батьком або Джесіка була хорошою сестрою, можливо, якщо б він не зустрів Анналізу або Рада була менш стереотипною, багато "можливо", але факт залишається фактом - Натан Берн, напівлихий, напівдикий, поранений, але не загублений