Romashka28

14 октября 2016 г. 15:48

Shadow play

Может быть, любовь как тень – наступит на нее кто-то и унесет с собой? Может быть, избыток света опасен для любви или, наоборот, когда света мало, тень любви бледнеет и исчезает совсем?

картинка Romashka28

В нашому світі, повному безкоштовної брехні і фільші, є люди, які умудряються цією брехнею торгувати і змушують нас її купувати, їх цьому вчать цілих 5 років універу. Шпигуни, політики, рекламщики, актори... Але особливе місце в пеклі зарезервоване для безсердечних, безжальних людей, які складають анотації до книжок. Їхня брехня - то ціле мистецтво, на яке ведуться наївні читацькі душі, в тому числі моя.

Ці люди, які за дуже дорого продали душу дияволу, підкинувши хмизу у багаття моєї буйної фантазії, обіцяли мені нового Марка Леві з містичним сюжетом, переплетеним таємницями та інтригами. Хлопчик з незвичайними здібностями, що вміє розмовляти з тінями, вивідуючи проблеми і таємниці їхніх власників, і навіть красти їх. Чорно-білий світ мотороших силуетів на стіні одразу намалювався мені перед внутрішнім зором. Хлопчик-супергерой одним невимушеним рухом керує цією стихією мороку, висмоктуючи з людей тіні, ніби душі і вирішує всі проблеми, випускаючи їх на бік світла.

Погоджуюсь, моя фантазія теж вміє перебільшити, але "не винна я, він сам прийшов".

Після першої перегорнутої сторінки правда випливла назовні, неприємно пахнучи, і здерла з очей рожеві окуляри. Замість хлопчика-супергероя мені підсунули якогось безіменного затюканого малого, який власної тіні боїться, що вже казати про чужі, він виростає в рефлексуючого студента медичного вузу з життєвими устремліннями пенсіонера. Що ж стосується загравання героя з тінями, то обіцяної "тіньової" містики та інтригуючого сюжету вистачило рівно на половину книги. Друга ж половина книги більше нагадує рядовий роман Марка Леві. Тут вам і втрачена любов дитинства, і любовний трикутник, втрата близьких людей і покинуті старіючі батьки. Все це разом узяте збиває з пантелику уважного читача, неуважний ж, мабуть, буде плакати при читанні і захоплено плескати в долоні після прочитання. В підсумку автор за хвіст притягує щасливий кінець, зовсім не пов'язаний з загальною концепцією книги. Вміє Марк Леві видавити сльозу - майстер сентиментальної прози (ще один брехун).

Якщо вже бути щирим правдорубом, то варто сказати, що за винятком сюжетної плутанини, меланхолійних героїв, сентиментальщини і ниття, в романі є багато вічних тем, які мають знайти відгук у серцях читачів різного віку, бо вони змушують зупинитись і задуматись. Дружіть вірно, любіть віддано, бережіть батьків і ніколи не звинувачуйте себе в їхніх помилках. Будьте обережними, наступаючи на чиюсь тінь і ніколи, ніколи не забувайте, що стіни вміють бачити, а тіні вміють говорити і, якщо прислухатись, вони нашепочуть вам ту замовчану правду, яка залягла на дно вашої душі.

Прочитано в рамках гри «Дайте две!" Light version. Игра № 37»

Я маю в планах теж прочитати цю книгу, але так розумію, що розпочинати знайомство з автором з цього твору не варто. Порадь, що взяти першим. що з творчості Марка Леві тобі сподобалось найбільше? Це точно не перша його книга, тобою прочитана, правда?

Не знаю, багато хто в захваті від цього роману і радять всім, може то я забагато хочу, як завжди.
Я читала в нього "Семь дней творения" і "Она и он", обом поставила по 4 зірки. Ще дивилась фільм по його книжці "Между небом и землей", то фільм мені дуже сподобався. Феєрверку емоцій від цього автора я чомусь ніколи не очікую, але таке тверде "добре" заслужив. Він незмінно пише про любов, подекуди з нальотом містики і, якщо не чекати чогось більшого, то вечір проведеш гарно)