17 июля 2023 г. 23:55

4 Не озирайся і мовчи Макс Кідрук ★★★★★★★★ Очень хорошо

#Кідрук #НОІМ

Довгоочікуваний український автор , з яким я нарешті познайомилася :) Мені дуже сподобалась книжка в я думаю , що далі буду читати його ще !

У книзі підняті важливі соціальні теми , такі як булінг у школі і домашнє насилля , такі жахливі явища ! Дуже шкода дітей, яких цькують і ніхто не може їх захистити ! Що до жінок , яких б’ють удома , а вони нічього із цим не роблять … хочеться спитати : вам подобається ? Що може бути цінніше ніж спокій і самоповага ? А який приклад і травму ти передаєш  своїм дітям ?? А чоловік , що лупить дружину !! Ну ти і мразота ! Як можна поважати самого себе після такого ? Та грець із ними , але дітей шкода !

Є тут і позитивні герої … Дідусь Марка  - це взірець батьків ! Він реально дає онукові найцінніше - здатність користуватися своїми мізками , підштовхує його думати і не забороняє самостійно примати рішення. Це неоціненно , тому що тільки так людина стає самодостатньою. Але я всеж сподівалася що роль дідуся у цій історії буде більшою ! Автор злив діда наприкінці … але це винятково моя думка !

Щодо сюжету … то це містика із елементами хорору. І так , моторошно буде !! Але лишилась низка питань , відповіді на які , я не побачила у книзі … і це засмучує. Чи може буде ще продовження історії ?? Чи це просто прогалини у сюжеті ?

І назва ! Фінал покаже , чому не можна озиратися Я сподівалася на інше , але такий фінал мені сподобався навіть більше !

Читали автора ? Яку книгу порадите ?