18 мая 2023 г. 14:22

5 Перша діва?

Порядок читання циклу “Із крові й попелу” визначила сама авторка, цей роман-пріквел йшов 4м в списку, тому я й взялася його читати ще в березні, дочитала в квітні. Писалося, що зрозуміти “Війну двох королев” буде більш ймовірно, якщо прочитати цю.

Перші 150 сторінок мені дуже нагадували “Кров і попіл”, діва = Серафена, таємно вчиться захищатися, є охоронець який її вчить, живе закрите життя, ну ви зрозуміли. Але далі вже сюжет пішов своїм шляхом, і мені зараз троошки нагадало ДШіТ, коли Серефену не то викрали, не то забрали за угодою, там все було складно, та як вона пристосовувалася до нової домівки.

Було цікаво дивитися за розвитком стосунків між Нектасом та Серефеною. Головна героїня іноді бісила тим, що якщо кажуть кудись не йти або щось не робити, вона обов’язково це зробить, навіть якщо через це може загинути вона або не тільки вона, ну як так можна? Чого вона не вмикала іноді голову, дуже велике питання, за це -1 бал книжці.

Також в книжці вже більше розповіли про світ, про богів, про те як жили до війни двох королів, тому якщо цікавий цей цикл, то я б радила прочитати цю книжку.

В цілому сюжет дуже динамічний, читалося б легше якби була українською, а так 2 місяці потрошку, з гугл перекладачем я її осилила. Закінчилася, як завжди, на самому цікавому місці, що хотілося вже бігти за другою книгою цього циклу, але за порядком в нас 4 з основного циклу, яку я вже замовила, очікую, коли вона доїде до Іспанії.