11 декабря 2013 г. 23:39

До цієї книги в мене є тільки одне зауваження – чому вона називається „Таємниці львівської кави”? Адже частина, присвячена місту Лева, становить не більше 25 відсотків від загального обсягу, і в чому полягає таємниця? Є розповіді про історію появи кави в місті, її популяризацію, місцеві кав`ярні та виробництво львівської кави, але не більше!
Проте, в цілому, книга справляє дуже і дуже добре враження, – розповіді про різні сорти кави, про те, де і як їх вирощують. Добре висвітлена історія подвигу Юрія Кульчицького, завдяки якому Відень спочатку здобув визволення від турецької облоги, а потім став „кавовим містом”. Цікаві розділи про батьківщину кави, культуру її споживання, про те, як вдалося цьому напою стати найбільш популярним напоєм на Сході, як вдалося подолати труднощі та заборони на її вживання мешканцями сходних країн! Про те, як кава завоювала прихильність європейців, і чому паризькі кав`ярні стали улюбленими місцями богеми.
Особливої уваги заслуговують цікаві рецепти, за якими каву готують у різних частинах світу, а також у Львові. Хотів би відмітити нове видання цієї книги від „Видавництва Старого Лева”, яке дуже приємно тримати в руках, гортати сторінки та отримувати задоволення, як від самої книги та від кави, звареної за наведеними у ній рецептами.