23 февраля 2022 г. 11:38

4 “Одно дело - строить планы ночью, совсем другое - при свете дня воплощать их в жизнь.”

Чомусь багато хто вважає, що фентезі - це несерйозно, це для розваг, для відпочинку.

Але Сюзанна Кларк нагадує нам, що справжнє фентезі потребує не менше відданості й таланту, ніж інші ”серйозні” жанри. Це не просто роман - це титанічний шмат роботи довжиною в 10 років. Ось хто заслужено отримав усі премії, а не

Тед Чан…

“Стрендж и Норрелл..” - це старовинне м'яке крісло, яке стоїть перед велетенською фрескою з міріадами деталей. Тому скажіть своєму лакею, щоб приніс вам чаю з молоком і насолоджуйтесь.

Базові ідеї роману не є новими. Спершу можна відчути схожість з Дікенсом, Дж. Остін чи навіть Булгаковим. Але в цій книзі своя атмосфера, своя тусовка, бо тут магія є звичним явищем, а чаклуни відіграють не менш важливу роль, ніж реальні історичні постаті Англії XIX ст.

Щоб створити таку неймовірну суміш з реальності та міфу, авторка приділила багато уваги деталям. Балансування на межі цих світів надає історії неабияку літературну цінність. А примітки до роману взагалі можна випускати окремою книгою.

В романі Сюзанни Кларк ніщо не звучить так, як елегантна недомовленість і витончений англійський гумор.

Допоки я особисто не переконаюсь, що в Туманному Альбіоні немає чаклунів, то буду вірити, що англійська магічна традиція існує. Існує для кожного, кому пощастило відкрити цей фоліант.

ПРИГОВОР - історія для справжніх леді та джентльменів.